Įvairūs

Prezidentas pasveikino Lietuvos ugniagesius gelbėtojus Šv. Florijono dienos proga

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda pasveikino Lietuvos ugniagesius gelbėtojus Šv. Florijono – ugniagesių globėjo – dienos proga.

Šalies vadovas atkreipė dėmesį, kad šiemet Šv. Florijono dieną minime visai netoli nuo mūsų, Ukrainoje, liepsnojant naikinančiai karo ugniai. Karinės agresijos gaisras, įžiebtas Rusiją valdančio režimo, pasiglemžia vis daugiau niekuo dėtų žmonių gyvybių, naikina jų sveikatą ir turtą.

„Tačiau Ukraina stipri. Tikiu, kad Ukraina atlaikys šį išmėginimą, ir patirtos nelaimės ją dar labiau sustiprins. Tai išmėginimas, kuris stiprina ir mus Lietuvoje. Mes pajutome, kad prireikus galime ateiti į pagalbą. Tačiau norėdami kuo daugiau padėti kitiems, pirmiausia patys turime būti stiprūs. Privalome tinkamai pasirūpinti savo saugumu“, – sakė Prezidentas.

Šalies vadovas pabrėžė, kad kaip Ukrainoje, taip ir Lietuvoje ugniagesiai turi vykdyti kilnią savo misiją tiek taikos, tiek, prireikus, ir karo metu. Kad ir kokie pavojai grėstų žmonėms, jie turi žinoti, kad visada galės pasikliauti ugniagesių pagalba. Prezidentas aukštai įvertino Lietuvos pareigūnų rūpinimąsi gyventojų saugumu – vien šiais metais jiems nuo žūties gaisruose ir kitose nelaimėse pavyko išgelbėti daugiau nei 130 žmonių.

„Dalies nelaimių, deja, nepavyksta išvengti, ir tai rodo, kad Lietuvos priešgaisrinės saugos sistema turi būti tobulinama. Būtina stiprinti ugniagesių gelbėtojų techninį aprūpinimą, daugiau remtis savanoryste. Turime pasiekti, kad pareigūnai, skubantys gelbėti kitų gyvybių, patys galėtų jaustis saugūs“, – pabrėžė šalies vadovas.

„Tegul Jus visuose pavojuose sergsti šv. Florijonas. Būkite stiprūs ir ryžtingi, kai ateina metas gelbėti kitus. Būkite tie, kuriais mes galime pasikliauti“, – sveikinimo kalboje sakė Prezidentas, linkėdamas Lietuvos ugniagesiams ir jų šeimoms daug laimės, sveikatos ir džiaugsmo.

Pranešimą paskelbė: Antanas Manstavičius, Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija