Įvairūs

Prezidentas pareiškė užuojautą dėl popiežius emerito Benedikto XVI mirties

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda pareiškė užuojautą dėl popiežiaus emerito Benedikto XVI (Juozapo Aloyzo Ratzingerio) mirties.

„Netekome dvasininko, kurio mokyme šiandienos pasaulis ir žmogus visada buvo dėmesio centre. Mąstydamas apie tai Benediktas XVI rėmėsi didžiaisiais krikščionybės išminčiais ir troško, kad mūsų perdėm vartotojiškame, susiskaldžiusiame pasaulyje krikščionybė atliktų svarbų apjungiantį vaidmenį. Pažinoję ar susidūrę su Benediktu XVI jį prisimins ne tik kaip dvasininką, bet ir kaip nuostabų mokslininką, teologijos ekspertą, studentų mylimą profesorių, aktyvų diskusijų tikėjimo ir religijos klausimais dalyvį. Jis garsėjo kaip estetas, suprantantis ir vertinantis meną bei muziką“, – sako šalies vadovas.

Prezidentas primena, kad 1968 metais išleista J. A. Ratzingerio knyga “Krikščionybės įvadas” pelnė pasaulinį pripažinimą, buvo platinama pogrindyje ir sovietmečio Lietuvoje. Skaitydamos šią knygą išaugo ištisos Lietuvos krikščionių kartos. Nemažai daliai lietuvių šis leidinys buvo tarsi vadovėlis, skatinęs iš naujo suvokti tikėjimą kaip buvimo žmogumi galimybę.

Pranešimą paskelbė: Tomas Beržinskas, Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija