Įvairūs

Prezidentas jubiliejaus proga pasveikino Nijolę Bražėnaitę-Lukšienę-Paronetto

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda pasveikino gydytoją patologę, medicinos daktarę, JAV lietuvių veikėją, partizanų vado Juozo Lukšos-Daumanto našlę Nijolę Bražėnaitę-Lukšienę-Paronetto 100-ojo jubiliejaus proga.

„Savuoju gyvenimu liudijate tikrosios meilės, pagarbos Lietuvai ir, kaip esate rašiusi savo mylimajam Juozai Lukšai-Daumantui, „šventos pareigos Tėvynei pavyzdį“. Kiekvieną dieną savuosius vertybinius pasirinkimus matuojame iš Jūsų prasmingos veiklos Lietuvai perspektyvos“, – rašoma Prezidento sveikinime.

Pasak Prezidento, N. Bražėnaitės-Lukšienės-Paronetto ir iškilaus Lietuvos Laisvės kovų vado J. Lukšos-Daumanto meilės istorija atskleidžia vieną dramatiškiausių mūsų šalies istorijos laikotarpių. Šalies vadovo teigimu, dviejų jaunuolių taurios meilės vienas kitam istorija neišvengiamai persipynė su tauria meile Lietuvai: laimė jaunų ir drąsių žmonių, kuri buvo, J. Lukšos-Daumanto žodžiais tariant, „neįmanoma be tėvynės laisvės“.

Šalies vadovas padėkojo N. Bražėnaitei-Lukšienei-Paronetto už nepailstamą partizanų kovos ir nemarios jų aukos priminimą, už kasdienę ir ilgus dešimtmečius besitęsiančią Lietuvos ir lietuvybės puoselėjimo veiklą.

Pranešimą paskelbė: Justė Krančiukaitė, Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija