Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė trečiadienį susitiko su Lietuvoje viešinčiu Ukrainos graikų apeigų katalikų Bažnyčios vadovu, Kyjivo ir Haličo arkivyskupu Sviatoslavu Ševčiuku ir Lietuvos katalikų Bažnyčios vadovu, Vilniaus arkivyskupu metropolitu Gintaru Grušu.
Ministrė Pirmininkė padėkojo Ukrainos graikų apeigų katalikų Bažnyčios ir Lietuvos katalikų Bažnyčios vadovams už paramą ukrainiečiams, dalis kurių prieglobstį ir dvasinę užuovėją rado Lietuvoje.
„Rusijai užpuolus Ukrainą, tapome nežaboto žiaurumo ir kasdienių ukrainiečių kančių liudininkais. Tačiau karas atskleidė ir didžiulę atjautos, artimo meilės ir bendrystės galią. Kad padėtų Ukrainai apsiginti ir kuo šilčiau priimtų pabėgusius nuo karo, Lietuva – mūsų žmonės, verslai, Vyriausybė – nepaprastai susitelkė. Labai daug ukrainiečiams padėjo ir Lietuvos katalikų bei graikų apeigų katalikų Bažnyčios – ne tik teikdamos humanitarinę pagalbą, bet ir atliepdamos sielovados poreikius, kurie karą išgyvenantiems ukrainiečiams yra be galo svarbūs“, – sakė premjerė I. Šimonytė.
Ji atkreipė dėmesį, kad lietuvių ir ukrainiečių tautas vienija ne vien sunki kova už laisvę, kurią Ukraina kovoja ir šiandien, gindama ne tik savo šalį, bet ir mus visus. Mūsų tautas vienija ir bendra istorija, kultūriniai ir dvasiniai saitai, kuriuos svarbu branginti ir puoselėti. Vienas tokių saitų – šventojo Juozapato asmenybė.
„Džiaugiuosi, kad praėjus 400 metų po šventojo Juozapato kankiniškos mirties Lietuvos katalikai ir graikų apeigų katalikai ukrainiečiai kartu švenčia jo gyvenimą ir auką čia, Vilniuje“, – pridūrė Vyriausybės vadovė.
Premjerė pažymėjo, jog Lietuvos parama Ukrainos kovai už laisvę ir valstybingumą išliks nepajudinama. Be to, istoriškai atvira tikėjimų įvairovei Lietuva ir toliau darys viską, kad visi jos piliečiai ir gyventojai turėtų galimybę laisvai išpažinti savo tikėjimą. Tarp jų – ir graikų apeigų katalikai, ir kitos nuo seno Lietuvoje gyvenančios tradicinės religinės bendruomenės.
Susitikimo metu aptarti ir kiti paramos Ukrainai klausimai.
„Nė kiek neabejojame Ukrainos pergale. Lietuva ir toliau darys viską, ką galime, kad padėtume Ukrainai ją pasiekti kuo greičiau“, – pabrėžė premjerė I. Šimonytė.
2023-ieji Lietuvoje yra paskelbti šv. Juozapato metais. Rugsėjo 28 d. vyks arkivyskupo S. Ševčiuko ir arkivyskupo metropolito G. Grušo globojamos parodos „Tegu visi bus viena. Šv. Juozapato Kuncevičiaus kankinystei – 400“ atidarymas.
Pranešimą paskelbė: – -, Spaudos tarnyba, Vyriausybės kanceliarija