Įvairūs

Perspėja emigrantus: dėl klaidingų mitų galite prarasti dideles sumas pinigų

Nors emigracijos bumas Lietuvoje neatslūgsta kone du dešimtmečius, mokesčių specialistai pastebi, kad klaidingi įsitikinimai susiję su mokesčių susigrąžinimu daugeliui emigrantų kelią nepagristą baimę bei atgraso nuo noro legaliai atgauti savo sumokėtus mokesčius. Užsienyje permokėtus mokesčius susigrąžinti padedanti įmonė „RT Tax“ paneigia mitus apie mokesčių susigrąžinimą.

MITAS: Susigrąžinus kitoje šalyje mokėtus mokesčius, Lietuvoje gali tekti sumokėti daugiau.

Pajamos, gautos užsienio valstybėje, su kuria Lietuva yra pasirašiusi dvigubo neapmokestinimo sutartį, Lietuvoje nėra apmokestinamos, jei nuo šių pajamų jau buvo sumokėti mokesčiai užsienio valstybei. Net ir susigrąžinus dalį, ar visus mokėtus mokesčius, pavyzdžiui iš Didžiosios Britanijos, Lietuvos piliečiams Lietuvoje nereikia nieko mokėti.

MITAS: Susigrąžinus kitoje šalyje mokėtus mokesčius, ten daugiau nebus galima dirbti legaliai, gauti iš jos pensijos, pašalpų ir kitų socialinių garantijų.

Mokesčių sistemoje yra du pagrindiniai mokesčių tipai: socialiniai mokesčiai ir pajamų mokesčiai. Susigrąžinti galima tik pajamų mokesčių permokas. Todėl socialinėms garantijomis – senatvės pensijai ar pašalpoms – niekas negresia, jos yra susijusios tik su socialiniais mokesčiais. Dirbti užsienio valstybėje visada galima tik legaliai, kaip numato įstatymai, su mokesčių sistema tai neturi nieko bendra.

MITAS: Susigrąžinami mokesčiai sudaro tiek nedaug, kad net neverta tuo užsiimti.

Pasitelkdami mūsų kompanijos patirtį, galime teikti, kad vidutinė susigrąžinamų mokesčių suma yra apie 804 eurus. Kokia dalis mokėtų mokesčių grįžta, galima atsakyti tik išanalizavus kiekvieno dirbusiojo situaciją. Būna atvejų, kai grįžta 100, 80 ar 45 proc. sumokėtų mokesčių, tačiau būna atvejų, kai mokesčių permoka nėra susidariusi ir negalima nieko susigrąžinti.

MITAS: Mokesčių susigrąžinimas yra interpretuojamas, kaip vengimas mokėti mokesčius, kadangi susigrąžinus mokesčių permoką susidaro situacija, tarsi mokesčiai niekur nemokami.

Mokesčių susigrąžinimas negali būti vertinamas kaip vengimas mokėti mokesčius. Grąžinami ne visi, o tik permokėti pajamų mokesčiai. O jei užsienio valstybė grąžina visus sumokėtus mokesčius, tai reiškia, kad uždirbtos pajamos nebuvo didesnės nei neapmokestinamos pajamos.

MITAS: Kad būtų galima susigrąžinti mokesčius, užsienyje reikia dirbti kelerius metus.

Nėra svarbu, kiek laiko buvo dirbta užsienyje. Jei žmogus dirbo nors ir 2 savaites ir mokėjo mokesčius, permokos bus sugrąžintos.

Mokesčius grąžinantis specialistai primena, jog sausio 1 d. galima pradėti pildyti mokesčių deklaracijas ir susigrąžinti permokėtus mokesčius daugelyje užsienio valstybių

Pranešimą paskelbė: Gintare Paplauskaite, UAB Rinkos Tinklas