Įvairūs

Penkiems skirtingų „Maximos“ parduotuvių darbuotojams nustatytas koronavirusas

Prekybos tinklas „Maxima“ informuoja apie penkis naujus savo darbuotojų susirgimus COVID-19 infekcija. Koronavirusas nustatytas  Vilniuje, Joniškyje, Domeikavoje ir Lentvaryje esančių „Maxima“ parduotuvių darbuotojams. Įmonės atstovai nurodo, kad šiuo metu neturi žinių, kad daugiau tose pačiose „Maxima“ parduotuvėse dirbantys kolegos jaustų COVID-19 infekcijai būdingus simptomus. Parduotuvių patalpose, kur dirbo koronavirusu užsikrėtę darbuotojai, yra atliekama dezinfekcija.

„Vis sparčiau šalyje plintant COVID-19 infekcijai stebime ženklesnį atvejų augimą ir tarp mūsų darbuotojų. Fiksuojame dar penkių darbuotojų užsikrėtimus koronavirusu. Visi COVID-19 susirgę darbuotojai gydosi namuose. Kiti darbuotojai, kurie turėjo galimai artimą kontaktą su užsikrėtusiais koronavirusu kolegomis, saviizoliavosi. Konsultuojamės su Nacionaliniu visuomenės sveikatos centru ir esant poreikiui imsimės rekomenduojamų veiksmų“, – sako prekybos tinklo „Maxima“ komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorė Ernesta Dapkienė.

Pirmadienį, spalio 26 dieną, užsikrėtimai COVID-19 infekcija nustatyti „Maxima X“ parduotuvės Lentvaryje, Geležinkelio g. 11A, „Maxima X“ parduotuvės Domeikavoje (Kauno r.), Vandžiogalos pl. 106A bei „Maxima XX“ parduotuvės Joniškyje, Upytės g. 19 darbuotojoms. 

Lentvaryje esančios „Maxima X“ parduotuvės darbuotojai testas dėl COVID-19 atliktas spalio 25 dieną. Darbuotoja paskutinįsyk darbo vietoje buvo praėjusį ketvirtadienį, spalio 22 dieną. Nustatytas galimai artimas kontaktas su vienu kolega, kuris saviizoliavosi.

Domeikavoje esančios „Maxima X“ parduotuvės darbuotojai testas dėl COVID-19 atliktas spalio 24 dieną.  Darbuotoja paskutinįsyk darbo vietoje lankėsi daugiau nei prieš savaitę, spalio 18 dieną. Artimų kontaktų nenustatyta.

Joniškyje esančios „Maxima XX“ parduotuvės darbuotojai testas dėl COVID-19 atliktas spalio 24 dieną.  Darbuotoja paskutinįsyk darbo vietoje buvo praėjusį trečiadienį, spalio 21 dieną. Artimų kontaktų nenustatyta.

Užsikrėtimai COVID-19 infekcija nustatyti ir dviejų sostinėje esančių „Maxima“ parduotuvių darbuotojoms. Prekybos centre „BIG Vilnius“ įsikūrusios „Maxima XX“ (Ukmergės g. 369) ir „Maxima X“ (Ukmergės g. 184) darbuotojoms susirgimai COVID-19 infekcija buvo diagnozuoti sekmadienį, spalio 25 dieną. Abiem darbuotojoms testai dėl COVID-19 atlikti spalio 24 dieną.

Prekybos centre „BIG Vilnius“ įsikūrusios „Maxima XX“ darbuotoja paskutinįsyk darbo vietoje lankėsi praėjusį antradienį, spalio 20 dieną. Nustatytas galimai artimas kontaktas su vienu kolega, kuris saviizoliavosi. Kitos sostinėje esančios „Maxima X“ parduotuvės darbuotoja paskutinįsyk darbo vietoje buvo praėjusį trečiadienį, spalio 21 dieną. Nustatytas galimai artimas kontaktas su dviem kolegomis, kurie saviizoliavosi.

Parduotuvių patalpos, kuriose dirbo COVID-19 užsikrėtę darbuotojai, yra papildomai išvalytos ir atliekama pilna vidaus dezinfekcija. „Šiuo metu laikomės itin sugriežtintų higienos reikalavimų tiek parduotuvėse, tiek kituose padaliniuose. Reguliariai dezinfekuojami pirkinių vežimėliai ir krepšeliai bei kiti įvairūs paviršiai, parduotuvių vėdinimui yra padidinta šviežio oro cirkuliacija. Taip pat darbuotojai yra supažindinti su papildomomis rekomendacijos vengti tiesioginių tarpusavio kontaktų ir laikytis saugaus atstumo. Skatiname savo darbuotojus tirtis dėl COVID-19 nustatymo profilaktikos tikslais visose savivaldybėse, kurios tik organizuoja tokius tyrimus“, – pažymi E. Dapkienė.

Prekybos tinklas „Maxima“ savo esamus ir būsimus darbuotojus yra apdraudęs specialiu draudimu nuo koronaviruso. Darbuotojai yra aprūpinti būtinomis apsaugos priemonėmis – medicininėmis kaukėmis ar apsaugos skydeliais, pirštinėmis, dezinfekciniais rankų skysčiais. Kasdien „Maxima“ darbuotojams yra matuojama temperatūra. Jeigu darbuotojai jaučiasi prastai, turi peršalimo ar gripo simptomų, tuomet jų prašoma likti namuose.

Nuo pirmadienio, spalio 26 dienos, dvylikoje šalies savivaldybių, kur bus įvedamas karantinas, apsiperkantiems „Maximos“ parduotuvėse bus galimybė nemokamai gauti vienkartinę veido kaukę. Šiuo metu nemokamai apsauginės veido kaukės yra dalinamos Raseiniuose, kur yra įvestas lokalus karantinas. Savivaldybėse, kur yra įvestas lokalus karantinas, ribojamas į „Maxima“ parduotuves įleidžiamų pirkėjų srautas.

 „Šalyje sparčiai daugėjant COVID-19 susirgimo atvejų, suprantame, kad koronavirusas gali paliesti kiekvieną. Tikime, kad prevencinės apsaugos priemonės, kurių esame ėmęsi, padės išvengti COVID-19 susirgimo plitimų, tačiau ne mažiau svarbu, kad kiekvienas iš mūsų jaustų atsakomybę ne tik už savo, bet ir šalia esančių žmonių saugumą. Tad savo klientus kviečiame būti sąmoningiems – parduotuvėse laikytis saugaus atstumo, nepamiršti dėvėti apsaugines veido kaukes, dezinfekuoti rankas ir naudotis nemokamomis vienkartinėmis pirštinėmis, kurias galima rasti prie įėjimo“, – sako E. Dapkienė, „Maximos“ komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorė.

Iš viso nuo koronaviruso pandemijos pradžios COVID-19 susirgimai yra diagnozuoti 37 „Maximos“ darbuotojams, iš kurių 23 darbuotojai yra pilnai pasveikę ir sugrįžę į darbus. Iki šiol dėl COVID-19 yra ištirti 842 prekybos tinklo „Maxima“ darbuotojai. Šiuo metu 41 darbuotojų testo atsakymų dar laukiama.

Apie bendrovę „Maxima“

Tradicinės lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ stiprybės – mažos kainos ir platus, ypač lietuviškų prekių, pasirinkimas. Tinklą valdanti bendrovė „Maxima LT“ yra didžiausia lietuviško kapitalo įmonė, viena didžiausių mokesčių mokėtojų bei didžiausia darbo vietų kūrėja šalyje. Šiuo metu Lietuvoje veikia beveik pustrečio šimto „Maximos“ parduotuvių, kuriose kasdien apsilanko daugiau nei 550 tūkst. klientų.

Pranešimą paskelbė: Rusnė Tamošaitytė, UAB „Fabula ir partneriai”