Kelionės,  Laisvalaikis

Pataria profesionalai: kaip pasiruošti atostogoms su augintiniu?

veterinarijos klinikaPo žiemos šalčių norisi ištrūkti atostogų, tad intensyviai planuojamos atostogos, perkami bilietai, rezervuojami viešbučiai. Tačiau kaip visą šį planavimą keičia augintiniai? Keturkojai, kaip ir maži vaikai koreguoja planus, tačiau tai nereiškia, jog atostogos nuo to nukenčia. Specialistai pateikia kelis patarimus žmonėms, kurie atostogauti ruošiasi kartu su augintiniu.

„Pasas, piniginė ir mobilus yra, o visą kitą galima nusipirkti“ – keliautojų giesmelė tikrinant ar viskas pasiimta kelionei. Gyvūnui piniginė ir mobilus telefonas tikrai neaktualus, tačiau pasas, kaip ir žmogui, yra reikalingas išsiruošiant į tolimesnę kelionę. Tad keliaujant reikalingas gyvūno pasas, o gyvūnas turi būti paženklintas (mikročipu). Dokumentus ir čipavimo procedūrą, jei ji dar nebuvo atlikta, gali atlikti bet kuri veterinarijos klinika.

Net jei augintinis kaip tikras keliautojas turi pasą, vis tiek prieš ilgesnę ir tolimesnę kelionę reikėtų skirti užsukti į veterinarijos klinika Vilniuje. Kaip ir žmonėms, taip ir gyvūnams, kelionės, pasikeitimai kelia stresą, dėl ko gali sutrikti sveikata ar paūmėti tam tikros ligos. Tad būtina atlikti profilaktinį augintinio sveikatos patikrinimą ir įsitikinti, jog gyvūnas yra visiškai sveikas. Taip pat reikia paskiepyti nuo infekcinių ligų ir pasiutligės, o atlikti skiepai registruojami skiepų knygelėje, kurią taip pat derėtų vežtis su savimi.

Kiekvienoje šalyje galioja savi įstatymai ir taisyklės reglamentuojančios gyvūnų keliavimą. Tad priklausomai nuo to kur vykstate ir kokiu transportu (automobiliu, traukiniu, autobusu ar lėktuvu), pasidomėkite apie taisykles, reikalavimus ir tai ką turite padaryti prieš keliaujant ir kelionės metu, kad nekiltų jokių nesklandumų.

Kelionė visuomet yra nemažas stresas ir tik patyrę keliautojai visiškai nesijaudina. Tad ir gyvūną reikia pratinti būti keliautoju. Niekada nepradėkite nuo ilgų kelionių. Užteks pradėti nuo trumpų pasivažinėjimų po miestą, vėliau galima pratinti prie ilgesnių kelionių po Lietuvą ir tik tuomet, kai gyvūnas yra pripratęs prie kelionių, žino kaip elgtis, galima vykti ir į ilgesnę kelionę. Kitaip, gyvūną reikia dresuoti ir pratingi prie tam tikrų ypatingų sąlygų, kad tiek pačiam gyvūnui, tiek šeimininkui kelionės būtų įprastas ir nebaisus dalykas.