Statyba

Patalpų projektavimas: svarbiausi elementai:

ProjektavimasNorint turėti puikų bei kokybišką gyvenamosios ar komercinės paskirties pastatą, visų pirmiausia reikia pasirūpinti projektu. Kaip ir kiekvienas kitas dalykas, taip ir pastato projektas susideda iš tam tikrų elementų. O kokie yra svarbiausi patalpų projekto elementai? Tai sužinosite perskaitę šį straipsnelį.

Savaime suprantama, elementai, kuriuos turi projektavimas, priklauso nuo vieno svarbaus dalyko – pastato paskirties. Pastato, kurio paskirtis yra gyvenamoji, projektavimas gali turėti skirtingus elementus, nei tas pastato, kurio paskirtis yra komercinė, projektavimas. Vis dėlto, reikia pasakyti, jog yra tokių elementų, kuriuos galima išskirti nepriklausomai nuo pastato paskirties.

Vienas svarbiausių elementų, kurį turi bet kokio pastato projektavimas, yra pastato dydis. Labai svarbu tiksliai apibrėžti, koks yra pastato dydis. Dėmesį verta atkreipti į tai, jog dydis yra neatsiejamas nuo erdvės. Būti tinkamas erdvių paskirstymas reikalauja daug išmanymo bei profesionalumo. Savaime suprantama, tinkamai paskirstyti erdves pavyks tuo atveju, jei užsakovas aiškiai išsakys savo pageidavimus, o projektuotojas turės profesionalių žinių, įgūdžių ir daug patirties. Tokiu atveju erdvių projektavimas taps lengvai įveikiama užduotimi. Siekiant pačių geriausių rezultatų, kiekvienai erdvei yra taikomi reikalavimai, tačiau tai projektavimas ir šie reikalavimai nėra susiję vienas su kitu. Maža to, kaip bus išnaudojama viena ar kita erdvė, dažniausiai sprendžia ne architektas, o pats pastato šeimininkas.

Dar vienas elementas, kurį turi projektavimas, yra medžiagos. Projektuojant vieną ar kitą pastatą, labai svarbu numatyti, kokios medžiagos bus naudojamas pastato įrengimui. Kai kuriais atvejais medžiagos yra parenkamos pagal biudžetą. Tačiau reikia pasakyti, jog toks variantas nėra pats išmintingiausias, kadangi, norint gauti geriausią rezultatą, reikia naudoti ne tas medžiagas, kurių kaina yra maža, o tas, kurios pasižymi puikia kokybe. Nors dažniausiai pats šeimininkas sprendžia, kokios medžiagos bus naudojamos pastatui įrengti, visada verta išklausyti ir profesionalo nuomonę.

Apibendrinant šią temą apie elementus, kuriuos turi projektavimas, galima daryti išvadą, jog svarbiausi yra du: dydis bei medžiagos, kurios bus naudojamos pastatui įrengti. Elementų kiekis priklauso nuo to, kokios paskirties yra pastatas (komercinės, gyvenamosios ir kt.).