Finansai,  Įvairūs,  Verslas

Paskolos bedarbiams: ar tikrai jų negalima gauti?

kredito teikėjaiKreditų rinka dabar galime įvardinti kaip vieną aktyviausių – skolinti galinčių yra itin daug, o norinčių tų pinigų pasiskolinti yra dar daugiau. Svarbu tai, kad šioje rinkoje nemažo dėmesio sulaukė būtent kredito teikėjai – tiek Lietuvos bankas, tiek ir seimo nariai priėmė ne vieną nutarimą, kuriais buvo apribota kreditorių veikla. Gaila, bet nemažai tų įstatymų yra priimta net nepagalvojus, kad vartotojai bus suklaidinti, nes informacijos paplitimas davė savų rezultatų – teigiama, kad yra asmenų grupė, kuriem yra draudžiama skolinti pinigus, nors įsigilinus į visus faktus ir įstatymų prasmę, galime tai paneigti.

Trumpai tariant, šiuo metu daug diskusijų kyla dėl to, kad nemažai žmonių teigia, kad paskolos bedarbiams yra uždraustos, nes tai neva draudžia būtent kliento mokumo vertinimo nuostatos. Kadangi tos nuostatos yra prieinamos viešai kiekvienam žmogui, tai jas atsivertę galime matyti, kad tokio teiginio kaip „paskolos bedarbiams draudžiamos“ nėra. Šios nuostatos akcentuoja, kad kreditai, paskolos ir kitos finansinės paslaugos negali būti suteikiamos būtent tiems asmenims, kurių finansinė situacija prasilenkia su jų galimybėmis. Aiškiau tariant, nuostatos teigia, kad paskolos negali būti suteikiamos asmenims, kurie neturi pakankami pinigų kredito gražinimui. Paprasčiausiai, nemokūs asmenys negali gauti paskolos ir tai yra šaunu, tačiau nemažai žmonių galvoja, kad bedarbiai negali gauti pajamų – kitos pajamos yra galimos, tačiau į jas kredito teikėjai turi žvelgti kiek plačiau ir labiau jas įvertinti.

Bedarbiai gali gauti pajamas, kurios būtų pakankamos paskolų, kreditų padengimui, todėl teigti, kad bedarbiams draudžiama skolinti pinigus – melaginga. Bedarbiai asmenys gali gauti nemažas pašalpas, kurios būtų pakankamos tiek pragyvenimui, tiek pramogoms t.y. kalbame apie tuos, kurie turi tam tikrą fizinę negalią – jie nėra laikomi neadekvačiais, todėl skolinti jiems galima jeigu tai leidžia jų galimybės. Taip pat bedarbiai asmenys, gali gauti ir pastovias pajamas iš įvairių teismo sprendimų t.y. jeigu jiems nuolatos yra mokama atlygintina žala – tam tikros sumos gali būti vos ne atlyginimo dydžio, tad kodėl žmogus negalėtų gauti kredito jeigu turėtų iš ko jį gražinti? Investavimo veikla taip pat gali generuoti pajamas. Bedarbiais yra laikomi ties asmenys, kurie neturi darbo – oficialios darbovietės ir yra užsiregistravę darbo biržoje, tačiau jiems nėra trukdoma turėti santaupų, papildomų pajamų šaltinį ir t.t.