Namams

Oro sausintuvai jūsų namams ir verslui

Oro sausintuvasŠaltuoju metų laiku labai suprastėja mūsų namų oras. Taip yra dėl kelių priežasčių. Viena iš jų – suprastėjęs kambarių vedinimas. Jei gyvenate senos statybos name ar name su prasta ventiliacija, labai tikėtina, kad jūsų namuose pradės rinktis drėgmė, o tai tik pablogins namų oro kokybę. Šią problemą lengvai išspręs oro sausintuvas. Toks prietaisas greitai ir efektyviai pašalins drėgmę iš jūsų namų, taip pagerinant orą kvėpavimui ir sumažinant pelėsio atsiradimo tikimybę. Taip pat, pastatydami jį vonioje greičiau išdžiovinsite skalbinius. O tokiam įrenginiui stovint virtuvėje drėgmė nuo garų neišsisklaidys ore.

Lietuvos rinkoje yra labai daug skirtingų oro sausintuvų. Jie yra skirstomi į kelias skirtingas kategorijas. Yra dvi pagrindinės oro sausintuvų rūšys: absorbciniai ir kompresoriniai oro sausintuvai. Rinkoje populiaresni yra kompresoriniai oro sausintuvai, kurie drėgmę iš oro šalina kompresoriaus pagalba, todėl jų veikimas yra panašus į oro kondicionieriaus ar šaldytuvo. Jie sunkesni ir geriausiai veikia šiltame ore, o esant 5 laipsnių šilumai jų efektyvumas yra itin mažas. Šių prietaisų efektyvumas yra labai didelis, t.y. per parą drėgmės surinkimas yra didesnis nei absorbcinių surinkėjų. Absorbciniai oro sausintuvai yra lengvesni už kompresorinius. Taipogi, jie gali veikti žemesnėje temperatūroje ir jų našumui temperatūrų skirtumai įtakos nedaro. Tačiau absorbcinis oro sausintuvas niekada nebus toks našus šiltame ore kaip kompresorinis.

Taip pat oro sausintuvai yra skirstomi į skirtus naudoti buityje ir skirtus profesionaliam naudojimui. Profesionaliam naudojimui skirti oro sausintuvai yra ypač patvarios konstrukcijos, dažniausiai gaminami su metaliniais korpusais. Buitinių oro sausintuvų korpusai dažniausiai yra plastikiniai – tokiu būdu sumažinant jų svorį. Be to, jų dizainui yra skiriamas didesnis dėmesys. Profesionaliam naudojimui skirtas oro sausintuvas dažniausiai bus žymiai galingesnis ir našesnis už buitinį drėgmės surinkėją. Tačiau buitiniai drėgmės surinkėjai visuomet yra tylesni, nes yra orientuojamasi į buitinį vartotoją, dėl to stengiamasi kuo labiau sumažinti įrenginio skleidžiamą garsą. Profesionalūs oro sausintuvai beveik visada turi įmontuotą drėgnomatį. Buitiniai drėgmės surinkėjai neretai taip pat jį turi, bet jis nebūna toks tikslus, o jei perkate pigesnį įrenginį, jo gali visai nebūti.

Oro sausintuvai yra ne vien pagalbininkai, atsikratyti drėgmės namuose, bet taip pat, tai įrenginiai, kurie padės jūsų verslui būti mažiau priklausomam nuo aplinkos poveikių. Profesionalus oro sausintuvas palaikys reikiamo lygio drėgmę jūsų sandėlyje ar rūsyje. Taip pat jis yra tinkamas net ir džiovinimui odų, kailių ar rūbų džiovyklose, nes pašalinus iš oro didžiąją dalį drėgmės viskas išdžius greičiau. Galų gale, tai puikus pagalbininkas statybose ar namų apdailoje – nudažytos ar nuglaistytos sienos išdžius kur kas greičiau, jei patalpos oras bus sausas. Todėl nedvejokite ir pagerinkite savo gyvenimo kokybę ar verslo efektyvumą!