Įvairūs

Paskirtas Lietuvos prekybos atstovybės Taipėjuje vadovas

Rugsėjo mėnesį pradėsiančios veikti Lietuvos Respublikos prekybos atstovybės Taipėjuje vadovu paskirtas Paulius Lukauskas.

Tikimasi, kad Lietuvos prekybos atstovybė Taipėjuje padės plėtoti Lietuvos ekonominį atstovavimą pietryčių Azijos regione, paspartins bendrų projektų įgyvendinimą su Taivanu.

„Taivanas yra įtrauktas tiek į prioritetines Lietuvos bendradarbiavimo inovacijų srityje, eksporto, tiek į prioritetines tiesioginių užsienio investicijų rinkas. Per pirmąjį šių metų pusmetį lietuviškos kilmės prekių ir paslaugų eksportas į Taipėjų išaugo trečdaliu ir jau siekia 11,5 mln. Eur. Akivaizdu, kad Lietuvos verslas atranda šią naują rinką. Tai, kad Taipėjuje pirmą kartą pradeda dirbti mūsų deleguotas atstovas ne tik padės diversifikuoti Lietuvos ekonominį atstovavimą Azijos regione, bet ir skatins abipusį technologinį bendradarbiavimą“, – sako ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė. 

Bet to, pasirašyti dvišaliai susitarimai puslaidininkių, lazerių, biotechnologijų sektoriuose, planuojamas aktyvesnis mokslinis bendradarbiavimas.  Vien 2022 m. sausio–birželio mėn. prekių apyvarta tarp dviejų šalių sudarė 90,6 mln. eurų – palyginti su atitinkamu 2021 m. laikotarpiu, apyvarta padidėjo net 92,6 proc.

Iš viso į šias pareigas Valstybės tarnybos departamento (VTD) vykdytoje atrankoje pretendavo 8 asmenys. P. Lukauskas pastaruoju metu dirbo Lietuvos Respublikos Vyriausybėje, yra sukaupęs daugiau nei 20 metų patirtį versle, užėmė vadovaujamas pareigas įvairiose verslo bendrovėse. Jis yra baigęs Vytauto Didžiojo ir ISM Vadybos ir ekonomikos universitetus, turi magistro mokslinį laipsnį.  

Galimybė Ekonomikos ir inovacijų ministerijai steigti Lietuvos prekybos atstovybes tose šalyse, kuriose Lietuva neturi savo diplomatinių atstovybių ar konsulinių įstaigų, atsirado kai Seimas pritarė tai nustatantiems Biudžetinių įstaigų įstatymo pakeitimams. 

Prekybos atstovybes Taivane turi 66 valstybės, iš jų 15 Europos Sąjungos valstybių narių, tarp kurių – Suomija, Vokietija, Prancūzija, Švedija, Slovakija ir kitos.  

Lietuva šiuo metu turi komercijos atašė šiose šalyse: Jungtinėje Karalystėje, JAV, Švedijoje, Norvegijoje, Suomijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje, Nyderlanduose ir Izraelyje. Iki 2024 metų komercijos atašė skaičius bus padidintas iki 23.  

Ekonomikos ir inovacijų ministerija šiuo metu vykdo atrankos ir priėmimo Lietuvos Respublikos komercijos atašė pareigoms Japonijoje, Pietų Korėjoje, JAV, Vokietijoje ir Lenkijoje procedūras. Patvirtinus naujuosius atašė, sustiprės Lietuvos ekonominis atstovavimas pasauliniu mastu ir strategiškai svarbiose JAV ir Vokietijos rinkose – šiose šalyse veiks po 3 komercijos atašė. 

Pranešimą paskelbė: Mindaugas Grinius, Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų ministerija