Įvairūs

Parduodami namai, komercinės patalpos ir kiti NT objektai

Jei per ilgą laiką esame sukaupę pakankamai nemenką pinigų sumą, puikiai suprantama, kad galime norėti ją saugiai investuoti. Kai kurie žmonės mano, kad geriausia savo santaupas laikyti indėlyje, tačiau investuotojai turi labai skirtingas nuomones. Jei norite didesnės investicinės grąžos, akivaizdu, kad tai nėra tinkamas sprendimas. Todėl kur kas dažniau galvojama apie investavimą į nekilnojamąjį turtą. Taip, tai yra didelė investicija, tačiau šiuo atveju didžiąją dalį žmonių žavi jos stabilumas. Matyti, kad net ir per ekonomines krizes, nekilnojamojo turto kainos labai smarkiai nenukrenta, o krizėms pasibaigus – kainos gali gerokai šoktelti į viršų. Trumpiau tariant, jei savo santaupas investuojate į nekilnojamojo turto objektą, kuris yra sostinėje ir pakankamai paklausiame bei prestižiniame rajone, galite būti tikri, kad jūsų investicija yra sąlyginai saugi. Taigi, viskas priklauso nuo to, kokie yra jūsų lūkesčiai. Mėgstantiems didžiulę riziką ir milžinišką investicinę grąžą – investavimas į NT netiks, tačiau tiems, kurie vertina stabilumą, ši investicinė sritis gali būti tobulas pasirinkimas.

parduodami namaiBe abejo, norint, kad investicija būtų sėkminga, nekilnojamojo turto objektą turite rinktis labai atsakingai ir apgalvotai. Pavyzdžiui, nuspręskite, kas jus domina. Galbūt, tai yra parduodami namai? O gal komercinės patalpos? Kita vertus, gal nei vienas iš šių variantų jums neatrodo patrauklus? Jei taip, tuomet greičiausiai dairysitės butų. Kaip matote, pasirinkimų yra ne vienas, o tai reiškia, kad nekilnojamojo turto objektų asortimentas bus labai didelis. Ir nors tai sukuria pakankamai palankias sąlygas vartotojams, kurie nori sėkmingai investuoti, vis dėlto, tai taip pat gali kelti ir dar daugiau klausimų. Dėl šios priežasties visada rekomenduojama konsultuotis su nekilnojamojo turto agentais, šioje rinkoje turinčiais labai didelę patirtį ir puikią informacinę bazę. Jei pasirinksite savo srities specialistą, tuomet galėsite jaustis ramiau dėl jums suteikiamos informacijos ir patarimų, kurie padės apsispręsti, priimant teisingą sprendimą.

Kita vertus, kalbant apie nekilnojamąjį turtą, turite galvoti ir apie jo kainą – kiekvieno žmogaus biudžetas yra skirtingas, todėl ir NT objektai labai skirsis. Galbūt vienam vartotojui jokių keblumų nesukeltų investavimas į kelis šimtus tūkstančių eurų kainuojantį nuosavą namą, o tuo tarpu kitas dairytųsi keturiasdešimt ar penkiasdešimt tūkstančių eurų kainuojančio buto miegamajame Vilniaus rajone. Ir tai yra labai puikus pavyzdys, parodantis, kad kiekviena investicija labai skiriasi. Taigi, pradėkite nuo savo keliamų reikalavimų vertinimo, o tuomet pereikite prie nekilnojamojo turto objektų peržiūros ir paieškos. Nusiteikite, kad tam gali tekti skirti ne vieną mėnesį, tačiau atsižvelgiant į tai, kad savo sunkiai uždirbtus ir ilgai taupytus pinigus investuojate ne vienam dešimtmečiui – paieškoms skiriamas laikas tikrai neturėtų išgąsdinti. Belieka pasiraitoti rankoves ir pasinerti į nekilnojamojo turto rinką.