Įvairūs

Panevėžys atsinaujina! Tvarkoma Panevėžio bendruomenių rūmų aplinka

Panevėžio miesto savivaldybė toliau atnaujina miesto viešąsias erdves, jų infrastruktūrą – šįkart siekia sutvarkyti ir rekreaciniams poreikiams pritaikyti Nevėžio upės aplinką.

„Kompleksinis Panevėžio viešųjų erdvių sutvarkymas neatpažįstamai keičia miesto veidą. Atnaujindami miesto infrastruktūrą atsižvelgiame į kintančius žmonių poreikius ir vadovaujamės  darnaus judumo principu – siekiame sukurti miestą patogų judėti tiek vietos gyventojams, tiek ir svečiams, kuriame svarbi ir panevėžiečių gyvenimo kokybė, ir su aplinka glaudžiai susijusi žmonių sveikata. Tikimės, kad įgavusi naują pavidalą ir atsinaujinusi Nevėžio upės aplinka taps reprezentatyvi, jauki laisvalaikio leidimo vieta“, –  sako Panevėžio miesto savivaldybės administracijos direktorius Tomas Jukna. 

Įgyvendinant Bendruomenių rūmų viešųjų erdvių projektą, numatyta sutvarkyti teritoriją ne tik šalia pačios įstaigos, bet ir Kranto g. atkarpą (nuo Vasario 16-osios iki Anykščių g). Nuo Vasario 16-osios iki Puzino g. kelio danga bus klojama trinkelėmis, iki Anykščių g. – asfaltuojama. Bus atnaujinami šaligatviai, įrengta per 20 naujų automobilių stovėjimo vietų, remontuojama automobilių stovėjimo aikštelė prie Bendruomenių rūmų. Įrengiant naują dangą bus tvarkomas pėsčiųjų takas nuo Kranto g. iki pėsčiųjų tilto. Bendruomenių rūmų aikštė pasikeis neatpažįstamai – nebeliks fontano, įstaigos aplinka taps patogesnė neįgaliesiems, esami, į paupį vedantys platūs laiptai ardomi ir projektuojamas naujas, siauresnis nusileidimas, pritaikytas žmonėms su negalia, taip pat nusileidus šiuo taku bus įrengtas iki 70 vietų amfiteatras, naujas apšvietimas.

Statybos darbai truks III etapais, kad Kranto g. gyventojams bei čia veikiančių įstaigų darbuotojams būtų paprasčiau patekti į savo gyvenamąją vietą ar patalpas.

Į daugiafunkcio kultūros centro prieigose esančios infrastruktūros bei aplinkos atnaujinimą numatyta iš viso investuoti 2,4 mln. Eur. ES lėšų. Rangos darbus atliks AB „Panevėžio statybos trestas“. Planuojama, kad statybos darbai turėtų baigtis šį rudenį.

Komunikacijos skyrius

Pranešimą paskelbė: Loreta Kaškelienė, Panevėžio miesto savivaldybės administracija