palaidinės
Mada

Palaidinės mergaitėms: kaip išrinkti drabužėlį jaunajai damai?

palaidinėsPalaidinės mergaitėms – universalus rūbas, jis puikiai tinka ir mokyklai, ir laisvalaikiui, ir draugų gimtadieniams, todėl mamos puošdamos savo dukras, mielai renkasi palaidinės ir sijonuko ar džinsų derinuką, kuris ne tik žaviai atrodo, bet ir yra praktiškas pasirinkimas, nes turint kelias palaidines ir sijonus ar kelnes, galima sukurti net keletą žavių drabužėlių ansamblių. Taigi, jei atėjo laikas papildyti mažosios damos spintą, į ką reiktų atkreipti dėmesį, renkantis naują palaidinę?

Pirmiausia kokybe ir patogumas

Vaikų oda yra jautresnė, labiau linkusi į alergiją, todėl pirmenybę teikite tik natūraliems audiniams, kurie nedirgina odos ir nekelia niežėjimo. Puikiai tinka medvilnė, linas, tiesa, pastarasis greitai glamžosi ir yra teplus, todėl lininės palaidinės labiau tinka išskirtinei progai, o ne kasdienai.  Kiekvienai dienai puikiai tinka džinsas. Džinsiniai rūbai patogūs, madingi ir visada puikiai atrodo.

Be to, rūbai turi nevaržyti judesių, jei moterys dėl grožio gali nešioti batus, kurie joms spaudžia arba vilkėti taliją „pjaunančią“ suknelę, tai vaikas, jausdamas tokį diskomfortą, jausis tikrai prastai. Tad kartais geriau, kai rūbelis yra šiek tiek per didelis nei ankštas. Laisvalaikiui puikiai tinka sportinio stiliaus, laisvos palaidinės, priderintos prie džinsinių kelnių arba sijono, ypatingoms progoms rinkitės nėriniais ar kaspinėliais dekoruotas palaidines. Beje, itin žaviai atrodo rankų darbo nertos gėlių segės, jos gali papuošti net ir paprasčiausią rūbelį.

Įsiklausykite į dukters norus, tačiau būkite praktiškos

Mamos, norėdamos, kad jų dukros atrodytų stilingai, dažnai renka rūbus „pagal savo skonį“, tačiau jūsų atžalai toks mados suvokimo brukimas gali visai nepatikti, todėl prieš perkant palaidines, paklauskite, ko nori jūsų dukra ar jai rūbas patinka.  Neprimeskite savo nuomones, nava ji geresne, nes jūs vyresnė ir daugiau suprantanti. Kita vertus, nepulkite pildyti visų užgaidų. Jei jūsų dukra šiuo metu eina iš proto dėl Britney Spears ar Black Eyed Peas grupės ir nori marškinėlių su jų atvaizdais, gerai pagalvokite ar po kelių savaičių ji neužsinorės tokių pat marškinėlių jau su Metallica‘os logotipu. Vaikų norai ir pomėgiai taip pat greitai keičiasi, kaip ir oras pajūryje, todėl būkite praktiškos ir pirkdamos palaidines ar kitus rūbus pagalvokite ar jie nebus nukišti į giliausią spintos kampą vien dėl to, kad šiuo metu nedera prie jos pomėgių.

Nepersistenkite su spalvomis

Vaikystė mums dažnai asocijuojasi su nerūpestingumu, laisve ir smagiais nuotykiais, todėl norisi, kad ir vaiko apranga būtų spalvinga ir žaisminga. Visgi, nesuderintos drabužėlių spalvos ar jų gausa gali sukurti neskoningą ir varginantį kičą, o ne žavingą mažosios damos stilių, todėl palaidinės visada turi būti derinamos su kitais rūbais, jų spalvomis, tekstūra ir net modeliais. Derindama dukros drabužius, vadovaukitės lygiai tokiomis pat taisyklėmis, kurių laikotės, kai renkatės ir derinate rūbus sau. Sėkmės!