Įvairūs

Padėkos parduotuvių darbuotojams – ir už išgelbėtą gyvybę, ir už gimtadienio šventę

Prekybos centrų darbuotojai neprivalo padėti pirkėjams paruošti šventinio stalo, pripūsti oro į vaikiško vežimėlio ratus ar gelbėti žmonių gyvybes, tačiau kai kurie jų daro ir tai. Apie tokias pastangas liudija pačių pirkėjų papasakotos istorijos ir padėkos parduotuvių darbuotojams, kuriomis pasidalyti galimybes suteikia lietuviškas prekybos tinklas „Maxima“, vykdantis mėnesio darbuotojų-herojų iniciatyvą. Lapkritį klientų atsiliepimai padėjo išrinkti dar 10 išskirtinėmis pastangomis pasižymėjusius prekybos tinklo darbuotojus.

Neliko abejingi žmonių nelaimėms

Kaip rodo internetu bei naudojantis mobiliąja programėle pateiktos klientų istorijos, parduotuvių darbuotojai gali ne tik praskaidrinti nuotaiką savo maloniu bendravimu ir paslaugumu, bet ir suteikti pirmąją pagalbą ištikus nelaimei ar padėti ištikus bėdai.

Palangoje veikiančios „Maximos“ klientė pasidalino nutikimu, kai dvi šios parduotuvės darbuotojos – bendravardės Dalios – galimai išgelbėjo priepuolio ištikto pirkėjo gyvybę. Jos efektyviai suteikė žmogui pirmąją pagalbą. Viena iš darbuotojų tam nedvejodama panaudojo ir savo megztinį, kurį padėjo priepuolio ištiktam žmogui po galva.

„Noriu padėkoti šioms puikioms darbuotojoms, nes juk to žmogaus vietoje galėjo atsidurti mano tėtis, vyras ar kitas artimasis“, – savo padėka dalinasi įvykio liudininke tapusi parduotuvės lankytoja. 

Kiti gyventojai taip pat dėkoja parduotuvių darbuotojams už pagalbą. Pavyzdžiui, Druskininkuose poilsiavusi ir mažą vaiką vežimėlyje vežiojusi moteris pasakoja pastebėjusi, kad vežimėlio ratukuose trūksta oro, todėl užsukusi į šalimais buvusią „Maximą“. Parduotuvės darbuotoja apžiūrėjusi ratukus pati pasiėmė iš lentynos pompą ir juos pripūtė.

Itin vertina nuoširdžią pagalbą

Prekybos tinko „Maxima“ vadovė Kristina Meidė sako, kad darbuotojų žmogiškumas, nuoširdus rūpestis ir pagalba yra vieni labiausiai klientų vertinamų dalykų, už kuriuos jie nepamiršta atsidėkoti.

„Nuo darbuotojų pastangų neabejotinai priklauso klientų apsipirkimo patirtys. Kuomet pirkėjai mato, kad juos aptarnaujantis žmogus nuoširdžiai stengiasi ir atskuba į pagalbą net ir tuomet, kai pagal tiesiogines pareigas jam tai galbūt ir nėra būtina, kai kliento lūkesčiai yra viršijami, tai žmonėms palieka įspūdį ir už tokias pastangas jie nori atsidėkoti. Tuo metu darbuotojams pačių klientų pastebėjimas ir įvertinimas taip pat yra labai svarbus ir reikalingas. Tai suteikia jiems dar daugiau motyvacijos ir užsidegimo, leidžia pajusti, kad jų pastangos yra prasmingos“, – sako K. Meidė.

Visiems mėnesio herojais tapusiems darbuotojams, anot K. Meidės, prekybos tinklas atsidėkoja dovanomis, pildančiomis jų pačių svajones. Kiekvieną mėnesį, remiantis klientų atsiliepimais, yra išrenkama po 9 pasižymėjusius darbuotojus. 

Išgelbėjo gimtadienio šventę

Lapkritį viena iš jų tapo ir „Maximos“ parduotuvėje Šiauliuose dirbanti Rosita. Pasak padėka jai pasidalinusios klientės, savo darbui atsidavusi darbuotoja padėjo išgelbėti šeimos gimtadienio šventę. Sužinojusi apie netikėtą svečių vizitą šiauliečių šeima suskubo apsipirkti.

„Reikėjo skubiai paruošti šventinį stalą – buvo darbo diena, todėl patiems viską greitai paruošti buvo sudėtinga. Laimei, parduotuvės kulinarijos skyriaus darbuotoja padėjo surinkti viską, ko reikia šventiniam stalui. Ji ne tik tiesiai iš gamybos cecho atnešė mums reikalingą kiekį šviežiai iškeptų kepsnių, bet ir padėjo pasirinkti kitus užkandžius, pasiūlė asortimento naujovių, kuriomis likome labai patenkinti“, – sako darbuotojai už puikų aptarnavimą dėkojanti šiaulietė.

Panašia istorija dalinasi ir prekybos tinklo parduotuvėje Kaune su užduotimi išrinkti gimtadienio tortą apsilankęs pirkėjas. Konditerijos skyriaus darbuotoja Vilhelmina jam išsamiai papasakojo apie tortų sudėtis ir skonius bei padėjo išsirinkti tinkamiausią.

„Kai žmona pasiunčia į parduotuvę išrinkti torto, paprastai tai būna tarsi loterija – niekuomet nesi tikras, ar pavyks pataikyti. Tačiau šiuo atveju jaučiausi užtikrintas, kad namo grįšiu su išties geru tortu. Jis tikrai buvo skanus ir patiko visiems svečiams“, – pasakoja parduotuvės lankytojas.

Geriausių mėnesio darbuotojų-herojų rinkimai „Maximoje“ startavo šių metų balandį. Kiekvieną mėnesį sulaukiama daugiau nei 300 pirkėjų atsiliepimų apie darbuotojus, jų išskirtinį elgesį ir geras apsipirkimo patirtis. Iš viso nuo projekto pradžios sulaukta daugiau nei 2700 atsiliepimų. 

Apie bendrovę „Maxima“

Tradicinės lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ stiprybės – mažos kainos ir platus, ypač lietuviškų prekių, pasirinkimas. Tinklą valdanti bendrovė „Maxima LT“ yra didžiausia lietuviško kapitalo įmonė, viena didžiausių mokesčių mokėtojų bei didžiausia darbo vietų kūrėja šalyje. Šiuo metu Lietuvoje veikia beveik pustrečio šimto „Maximos“ parduotuvių, kuriose dirba apie 15 tūkst. darbuotojų ir kasdien apsilanko daugiau nei 550 tūkst. klientų.

Pranešimą paskelbė: Rusnė Tamošaitytė, UAB „Fabula ir partneriai”