Įvairūs

Olimpietė Eglė Balčiūnaitė: šiemet planuoju padaryti dar ne vieną gerą darbą

„Užaugau nedarnioje šeimoje, turėjome daug problemų, kurių nelinkėčiau net savo priešui. Jeigu ne sportas, nežinau, kur būčiau šiuo metu“, –  atvirauja „Raudonojo Kryžiaus Gerumo dienos“ akcijoje dalyvaujanti olimpietė, bėgikė Eglė Balčiūnaitė. Sportininkė prisipažįsta, jog būtent tuometiniai treneriai prisidėjo prie jos augimo ir paneigia įsitikinimą, jog sporto pasaulyje – tik konkurencija.

„Tam, kad galėčiau ateiti į treniruotę, treneriai man nupirko sportinius batelius, bėgimo kelnes. Būdavo, kad duodavo pinigų maistui, kai neturėjau pati. Šie sunkumai padėjo suprasti, kokia svarbi yra kitų žmonių pagalba, todėl jaučiu pareigą grąžinti šią skolą ir prisidėti prie kitų gerovės“, – atvirauja E. Balčiūnaitė.

Anot bėgikės, susidūrus su likimo iššūkiais, reikia daugybės pastangų norint neprarasti vilties ir motyvacijos. Tokiose situacijose įžvelgti gėrį darosi vis sudėtingiau, tad kitų žmonių ištiesta pagalbos ranka gali palengvinti kasdienybę.

„Mano tikslas – padėti kuo daugiau žmonių, todėl dalyvauju ne vienoje gerumo akcijoje. Be to, gerus darbus atlieku ir savarankiškai. Būdama vieno sporto prekės ženklo ambasadorė, gaunu labai daug sportinės aprangos, avalynės. Kasmet viską, ko man jau nebereikia, surenku ir išdalinu vaikams, taip motyvuodama juos sportuoti. Ne paslaptis, jog padedu ir seneliams – kiekvieną mėnesį jiems paaukoju bent minimalią sumą. Be to, kai sugrįžtu į Šiaulius, iš kurių esu kilusi, dažnai nusiperku 3-4 poras kojinių iš vietinės močiutės, kuri taip papildomai užsidirba duonai. Esu įsitikinusi – jeigu visi vieną dieną nenusipirktume kavos, bet skirtume tuos pinigėlius kažkam, kam to labai reikia, pasaulis, kuriame gyvename, būtų geresnis“, – gerumo istorijomis dalinasi sportininkė.

Sporte – ne tik konkurencija

Pasak olimpietės, nors sporto pasaulis gali pasirodyti labai konkurencingas, čia taip pat yra nemažai momentų, kuomet atletai nuoširdžiai dalinasi gerumu. Pasaulyje esama ne vieno atvejo, kai padėdami kitam, pavyzdžiui, priešininkui, sportininkai netgi paaukoja savo pasirodymą.

„Gerai pamenu Olimpines žaidynes, kuomet bėgimo rungties metu vienai iš merginų suklupus ir patyrus sunkią traumą, kitos atletės padėjo jai atsistoti ir finišuoti. Nors jos turėjo pasirinkimą bėgti tolyn ir neatsigręžti, vedamos žmogiškumo pasirinko padėti nelaimėje atsidūrusiai kolegei. Panašių situacijų būna ir tuomet, kai ruošiamės svarbiam startui, o tu supranti, jog kažką iš būtiniausių priemonių palikai namuose. Tuomet kitos sportininkės paskolina reikiamą įrangą, padeda pasiruošti kaip įmanoma geriau. Gerumas sporto pasaulyje tikrai egzistuoja“, – prisimena E. Balčiūnaitė.

Sportininkė taip pat atkreipia dėmesį, jog pagalba gali būti ne tik fizinė ar materiali, bet ir emocinė. Ir gyvenime, ir sporte galioja tie patys principai – čia labai svarbu palaikymas, motyvacija, kito išklausymas.

„Mes, sportininkai, taip pat susiduriame su psichologinėmis problemomis. Tuomet ir pasireiškia gerumas – stengiamės išklausyti vienas kitą, padėti išspręsti iškilusią problemą ar tiesiog pasikalbėti. Iš savo profesijos labai daug ko išmokau. Supratau, kad nesame kažkokie robotai, mes irgi žmonės. Po varžybų būna visko, tad emocinė pagalba vienas kitam yra labai svarbi“, – prisipažįsta E. Balčiūnaitė.

Kalėdų tradicijos

Anot sportininkės, žiemos šventes ji visada stengiasi paminėti gimtuosiuose Šiauliuose, kartu su mama: „Švenčiame kukliai, tačiau su tam tikra žinute. Aš daug keliauju, todėl atėjus Kalėdoms pagaliau turime galimybę susėsti, pasikalbėti ir tiesiog pabūti kartu. O ir visiems norėčiau priminti, jog šių švenčių tikslas nėra prisivalgyti ar išpakuoti kuo daugiau dovanų. Susitikę su artimiausiais žmonėmis, pakvieskime juos nuveikti kažką vertingo. Manau, kad gerumo akcijos yra puikus mažas priminimas, jog mes visi turime savo istorijas, bėdas ar problemas, tačiau veikiant kartu nieko nėra neišsprendžiamo. Būtent todėl šiemet planuoju atlikti dar ne vieną gerą darbą ir prisidėti prie kitų svajonių išsipildymo“, – sako sportininkė.

„Raudonojo Kryžiaus Gerumo dienos“ – tai akcija, kurios metu Lietuvos Raudonojo Kryžiaus darbuotojai ir savanoriai bei garsūs žmonės gruodžio 10-12 d. Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Panevėžio ir Šiaulių prekybos centruose ir miestų erdvėse kvies 2021-uosius išlydėti su dar vienu geru darbu – auka Lietuvos Raudonojo Kryžiaus veikloms. Visos surinktos lėšos bus skirtos organizacijos vykdomoms veikloms.

Pranešimą paskelbė: Evelina Mišeikytė, Komunikacijos agentūra „Penkiolika minučių iki vidurnakčio“
Olimpietė Eglė Balčiūnaitė: šiemet planuoju padaryti dar ne vieną gerą darbą