Verslas

Novatoriškas verslas – eBay aukcionai

eBay aukcionaiKą mums šiandien gali pasiūlyti internetas? Neabejotinai ir neginčijamai galima teigti, kad beveik viską, ko mes galima norėti. Tai reiškia, kad dabartiniame technologijų pažangos amžiuje galima akimirksniu įsigyti bet kurią norimą prekę ar pasinaudoti pačiomis įvairiausiomis paslaugomis, neišeinant iš namų. Vienas didžiausių ir sėkmingiausių internetinių verslų, teikiančių vartotojams neišsemiamas galimybes, yra eBay aukcionai, kurie veikia visame pasaulyje dvidešimt keturias valandas per parą.

Šį aukcionų tinklalapį 1995 m. sukūrė Pierre Omidyar. Tinklalapio tikslas buvo įsteigti internetinę prekyvietę, kurioje žmonės galėtų pirkti ir parduoti prekes bei paslaugas. Kiekvienas žmogus galėjo parduoti arba įsigyti įvairius daiktus iš kitų aukcionuose dalyvaujančių žmonių. Tokia sistema suteikė didesnę prieigą prie pirkėjų ir pardavėjų, be jokios būtinybės mokėti didelius pinigus už nedaug kainuojančias prekes.

Iš tiesų Pierre nebuvo vienintelis tinklalapio įkūrėjas. Jis veikė kartu su Jeff Skoll, o po trejų metų nuo eBay įkūrimo jie priėmė geriausią savo sprendimą ir pasamdė Meg Whitman, kuri dabar yra pripažįstama viena galingiausių verslininkių visame pasaulyje. eBay aukcionai buvo visiškai kitokia verslo rūšis, o jų kompanijos vizija iš esmės skyrėsi nuo kitų. Pagrindinis išskirtinumas buvo tai, kad šis verslas nesiekė vartotojams parduoti savo prekių ar paslaugų. Aukcionai leisdavo patiems rasti tai, ko labiausiai reikėdavo.

Aukcionų sistema yra pakankamai paprasta ir aiški. Tinklalapyje renkasi pirkėjai ir pardavėjai. Pardavėjai gali sukurti aukcionus ir nustatyti norimą kainą. Pirkėjai, savo ruožtu, čia siūlo tam tikras pinigų sumas už norimą įsigyti daiktą, kol galiausiai baigiasi aukcionui skirtas laikas, ir didžiausią kainą pasiūlęs žmogus laimi. Anksčiau tokie aukcionai būdavo vykdomi tik realybėje, tačiau minėtų įkūrėjų dėka visa tai efektyviai persikėlė į virtualią erdvę, ir dabar vartotojai turi kur kas didesnes galimybes.

Verta paminėti, kad pirmieji eBay aukcionai nesulaukė itin didelio dėmesio. Pradžia buvo lėta, tačiau, laikui bėgant, šis pavadinimas ėmė skambėti bene kiekvienoje pasaulio šalyje, o 2004 m. jų pajamos pasiekė net 3.3 mlrd. dolerių. Šiandien eBay turi daugiau nei 135 milijonus vartotojų visame pasaulyje. Tai įspūdingi skaičiai, kurie neginčijamai liudija šio aukciono naudą vartotojams.