Bergenas lankytinos vietos
Kelionės

Norvegijos muzikos kelionėse beieškant

Muzika ir kelionės. Kaip tai susiję? Nagi keliaujant daug einame. Vaikštome po Bergeno senamiestį. Slampinėjame Oslo kanalų pakrantėmis. Kylame į aukščiausius Norvegijos kalnus ar pasileidžiame į visos dienos nuotykį pasirinkę dvidešimties kilometrų ilgio taką viename iš Norvegijos nacionalių parkų. Arba šiaip kur nors. Trekingo takų šioje šalyje tikrai netrūksta. O gal ne einame. Gal važiuojame. Keliavimas traukiniais Norvegijoje taip pat labai populiarus. Vaizdai už lango dažniausiai verti tiesiog to kelių ar net keliolikos valandų sėdėjimo.

Bergenas lankytinos vietosIr kaip tai susiję su muzika? Paprastai. Tiesiog visą tai galima daryti su muzika. Su ausinukais, su radiju, ar su gyvais gatvės muzikantais Bergene ar Osle. O kodėl su muzika? Nu nes tiesiog smagu.

Iš tikrųjų, šiuo atveju muzika nėra svarbi. Svarbiausia yra pačios kelionės. Pažinimas, atradimas, pasimokymas. Kaip batsiuvys turi mokytis tvarkingai suklijuoti atplyšusį bato padą, taip ir žmogus turi keliauti, matyti ir patirti. Vien tam, kad taptų dar geresniu žmogumi. Tiesiog nesustoti. Kaip ir aš turiu nesustoti rašyti. Ir kartais, o gal net dažnai, visi šie dalykai yra gana sudėtingi. Sunkūs savo motyvaciniu trūkumų, sunkus finansiškai, sunkūs fiziniu skausmu nuo daugelio nueitų kilometrų ar parašytų tūkstančių žodžių. Minties nuovargis irgi yra. Bet juk esmė nepaliauti. Nes kitaip jus aplenks kiti. O gal net pasivys liūtai ir tiesiog žūsite, kaip žūsta aplaidūs keliautojai Afrikos savanose ar arktiniame šaltyje pakeliui į šiaurės ašigalį.

Bet jei staiga reiktų padaryti viražą ir grįžti prie temos tiek apie muziką, tiek ir apie Norvegiją, sunku nebūtų. Juk kalbame apie nuostabius Norvegijos miestus. Bergenas lanytinos vietos, kurių tikrai daug, traukia turistus toli gražu ne tik iš Europos. Čia keliauja ir japona, ir amerikiečiai. Kas žino, gal net australai. Na turbūt pernelyg nėra ko ir galvoti.

Kuo įdomus Bergenas? Senas pajūrio miestas. Medinė architektūra. Ne vieną šimtmetį skaičiuojantys mediniai namai, daug kartų perdažyti, turbūt yra didžiausia šio Norvegijos miesto puošmena. Bergene gausu ir muziejų. Tiek apie patį miestą, tiek apie Norvegiją, tiek ir apie jūrą, žvejybą, mokslą. Ir, be jokios abejonės, meną. Retas didesnis miestas neturi meno muziejaus. Bergenas turi. Aplankykite ir jį.