Įvairūs

Nauja priemonė atveria lengvesnį kelią verslui skolintis

Ekonomikos ir inovacijų ministerija pradėjo įgyvendinti naują priemonę „Portfelinės garantijos 3“, kuria naudodamasis verslas galės lengviau skolintis iš bankų ir kitų kredito įstaigų. Numatyta, kad pagal šią priemonę „Invegos“ atrinkti finansų tarpininkai galės sudaryti garantuotų paskolų portfelius smulkiajam ir vidutiniam verslui. Tikimasi, kad tai padidins įmonėms galimybę gauti lėšų atsiskaitymams su verslo partneriais, verslo plėtrai ar kitoms reikmėms.  

„Lietuvoje veikiančios finansų įstaigos yra gana konservatyvios, spręsdamos, ar teikti finansavimą smulkiesiems ir vidutinio dydžio verslams, todėl mūsų parengta garantijų priemonė palengvina finansavimo procesą ir – tai labai svarbu – padeda išspręsti netinkamo arba nepakankamo užstato klausimą. Tai finansinis palengvinimas mažajam verslui, kuris, gavęs lėšų, galės atsiskaityti su prekybos partneriais ar paslaugų teikėjais. Taip padidės jo gyvybingumas“, – sako ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė. 

Taikant skatinamąją finansinę priemonę „Portfelinės garantijos 3“, finansavimas paskolos gavėjams gali būti teikiamas nuo 36 iki 120 mėn. priklausomai nuo paskolos ir tikslinės paskirties.  Paskolos bus garantuojamos 80 proc. garantijos dydžiu.  

Didžiausia garantuojamos paskolos suma negali būti didesnė nei 1,875 mln. eurų, o garantuojamų paskolų suma diversifikuojama pagal veiklos pobūdį.  

Paskolos gavėjams, vykdantiems krovinių vežimo keliais veiklą, ši suma negali būti didesnė nei 937 500 eurų, užsiimantiesiems pirmine žemės ūkio produktų gamyba – 234 375 eurai, o užsiimantiesiems žuvininkystės ir akvakultūrų veikla – 281 250 eurų.  

Portfelinėms garantijoms teikti numatoma skirti 90 mln. eurų INVEGOS fondo lėšų. Daugiau informacijos apie priemonę galima rasti čia.

Pranešimą paskelbė: Mindaugas Grinius, Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų ministerija