Finansai,  IT,  Įvairūs,  Suaugusiems,  Verslas

Mokesčių inspekcija imsis skelbimų portalų

mokesciaiPastebint kaip gerėja Lietuvos ekonominė padėtis, specialistai mato, jog daug dėmesio yra skiriama iš šešėlinei rinkai – mažėja kontrabandos mąstai, dažniau spaudoje pasirodo informacija apie įmonių slepiamus mokesčius ir t.t. Bet, Valstybinė mokesčių inspekcija daug dėmesio skiria ne tik didiesiems rinkos dalyviams, bet ir smulkiems verslininkams. Ypač internetinėje erdvėje nemažai žmonių vykdo nelegalias veiklas t.y. nemoka jokių mokesčių nuo nuolatinės veiklos. Štai, mokesčių inspekcija paskelbė, kad patikrins visus skelbimų portalus, įskaitant ir tuos, kurie priklauso fiziniams asmenims. Norima, kad visos internetinės skelbimų svetainės aiškiai nurodytų rekvizitus kam jos priklauso. Žinoma, nemažai dėmesio bus skiriama ir mokesčių sumokėjimui.

Išplatintame pranešime nurodoma, kad tokios skelbimų svetainės bus tikrinamos nepaisant to ar jos nurodo informaciją apie svetainės savininkus ar ne. Nesvarbu ar tai bus įmonės ar fiziniai asmenys – jie bus priversti skelbti informaciją. Mokesčių inspekcija taip pat teigia, kad jis imsis ir tikrinimo ar tokie asmenys tinkamai veda apskaitą, ar yra įregistravę veiklas, susimokėję mokesčius. Tikėtina, kad už veiklos neregistravimą bei mokesčių vengimą bus skiriamos baudos.

Šiuo metu verslui plėstis Lietuvoje yra gana palankios sąlygos, o svarbiausia – yra sudarytos sąlygos pavieniams asmenims verstis savarankiška veikla nesteigiant jokių įmonių. Tai yra vienas geriausių būdų išbandyti kažkokią veiklą be didesnių veiklos įteisinimo kaštų. Individualios veiklos pažyma nekainuoja nieko, o svarbiausia – kiekvienas pilnametis asmuo veiklą registruoti gali net neiškėlęs kojos iš namų – internetu galima pateikti registracijos formą per mokesčių inspekcijos internetinį puslapį.

Mokesčius tokie privatūs fiziniai asmenys gali mokėti jiems patogiu būdu – kiekvieną mėnesį arba kartą per metus. Žinoma, kiekvienas gali rinktis geriausią variantą, todėl leidžiama juos sumokėti ir kas ketvirtį ar pusmetį.

Veiklos legalizavimas yra būtinas siekiant išvengti galimų baudų iš mokesčių inspekcijos. Pabrėžiama, kad jeigu asmuo, pričiuptas, bando dar ir išsisukti, jam gresia gerokai didesnė bauda, todėl visiems įkliuvusiems su mokesčių slėpimu rekomenduojama nevilkinti mokesčių inspekcijos atliekamo tyrimo ir tiesiog prisipažinti – galbūt bus skiriama daug mažesnė nuobauda nei turėtų būti.