Mikroautobusu nuoma
Transportas

Mikroautobusų nuoma: norint pasinaudoti pirmą kartą

Pradėjus ieškoti keleivinio 8-9 vietų mikroautobuso nuomai, ne vienam pirmą kartą šiomis paslaugomis planuojančiam pasinaudoti vartotojui iškyla daugybė klausimų: „kokius reikalavimus kelia nuomos bendrovės?“, „kokias sąlygas taiko mikroautobusų nuomotojai?“, „kokie yra taikomi papildomi mokesčiai?“, „kokio užstato reikia norint pasinaudoti mikroautobusų nuoma?“ ir kt. Visi šie klausimai reikalauja atsakymų, todėl siekdami užtikrinti, kad mikroautobusų nuoma pasinaudoti jums taptų kur kas lengviau, pateikiame keletą praktiškų gairių, kuriomis galite vadovautis.

Atsižvelkite į mikroautobuso funkcionalumą

Įprastai šiuolaikiniuose keleiviniuose 8-9 vietų mikroautobusuose vartotojai gali mėgautis labai panašia laisva erdve. Todėl renkantis mikroautobusą, visų pirma reikia labai gerai pagalvoti, kokio funkcionalumo reikės jūsų kelionei. Galbūt jūs vykstate į tolimesnę kelionę, todėl jums praverstų GPS navigacinė įranga? O gal jūs keliausite karštuoju metų laiku ir nemenką dalį savo kelionės laiko praleisite ant ratų, todėl jums reikia kokybiškai veikiančio kondicionieriaus? Kiekvienas mikroautobuso modelis pasižymi skirtingu funkcionalumu, todėl vertėtų į jį atsižvelgti, jei norite, kad jūsų kelionė neprailgtų.

Pasidomėkite, kokius reikalavimus kelia pasirinkta bendrovė

Prieš nuspręsdami, į kurią transporto priemonių nuomos bendrovę jums vertėtų kreiptis, pasidomėkite, kokius reikalavimus ji kelia. Labai svarbu nepamiršti, kad dažniausiai mikroautobusus nuomojančios bendrovės savo klientams taiko 21 metų amžiaus ir 2 metų B kategorijos transporto priemonės vairavimo stažo reikalavimą. Šie reikalavimai yra taikomi mikroautobusams, kuriuose yra ne daugiau kaip 8-9 vietos. Jei norima išsinuomoti keleivinį mikroautobusą, kuriame yra daugiau nei 10 sėdimų vietų, tuomet teks pasinaudoti ir profesionalaus vairuotojo paslaugomis, kadangi B kategorijos vairuotojo pažymėjimo nepakaks.

Sužinokite, kur galėsite vykti išsinuomotu mikroautobusu

Jau seniai yra įprasta į tolimesnes keliones po pasirinktas užsienio šalis leistis su nuomotoju mikroautobusu, kuris yra puikus tarpinis variantas tarp lengvojo automobilio ir autobuso ar kemperio. Tačiau jei yra pasirenkama mikroautobusų nuoma, nereikia pamiršti, kad nuomos bendrovės taiko tam tikrus apribojimus. Įprastai mikroautobusu jūs galėsite keliauti po visą Europą. Tačiau norint aplankyti ir Baltarusiją arba Ukrainą, teks gauti savininko leidimą/įgaliojimą. O jei planuojate aplankyti ir Rusiją, deja, bet to padaryti negalėsite, nes į Rusijos teritoriją vykti bus draudžiama. Taigi, visus šiuos klausimus jūs privalote su mikroautobusų nuomos bendrove suderinti iš anksto.

Koks bus užstatas ir ar mikroautobusas bus apdraustas

Skirtingos transporto priemonių nuomos bendrovės taiko skirtingus reikalavimus užstatui, tačiau pakankamai dažnai užstato dydis būna lygus KASKO frančizės dydžiui. Tai reiškia, kad nuomojami mikroautobusai būna apdrausti ne tik privalomuoju civiliniu, tačiau ir KASKO draudimu.

Žinoma, galima pasinaudoti ir mikroautobusų nuoma be užstato, tačiau tokia galimybė yra tik tuomet, jei klientas nusprendžia įsigyti papildomą draudimą, kuris apsaugo nu frančizės praradimo, jei įvyksta draudiminis įvykis. Todėl jei jūs esate numatę ilgesnę nei vienos savaitės kelionę ir nenorite mokėti užstato, papildomas draudimas gali tapti tinkamu pasirinkimu.