Įvairūs

Metų apžvalga: 2020-ieji „Maximai“, kaip darbdaviui

2020-ieji buvo neįprasti ir sudėtingi metai. Jiems einant į pabaigą, lietuviškas prekybos tinklas „Maxima“ apžvelgia, kokie jie buvo jam, kaip darbdaviui. Kokie pagrindiniai žingsniai ir sprendimai buvo priimti, norint užtikrinti darbuotojų saugumą bei komfortą.

„Šiemet visi mūsų darbuotojai buvo tikrais herojais – stovėjo priešakinėse linijose kovoje su kilusia pandemija ir užtikrino, kad ant mūsų pirkėjų stalo nieko netrūktų. Tad pirmiausiai noriu jiems padėkoti už kasdienį nuoširdų darbą“, – sako „Maximos“ generalinė direktorė Jolanta Bivainytė. 

Lietuviškas prekybos tinklas „Maxima“ metus pradėjo su itin svarbiu įvertinimu: vieno didžiausių darbo skelbimų paieškos portalų šalyje „CV-Online“ surengtuose kasmetiniuose „TOP Darbdavio“ rinkimuose prekybos tinklas užėmė aukščiausią poziciją iš prekybos įmonių.

Kovą, prasidėjus pirmajam karantinui, „Maxima“ viena pirmųjų įdiegė saugumo priemones, tokias, kaip organinės stiklo pertvaros. Padidintam saugaus apsipirkimo parduotuvėse palaikymui nuo kovo kas mėnesį papildomai skiriama apie 0,3 mln. eurų.

Darbuotojams – padidintos premijos

Per COVID-19 pandemiją buvo išplėsta darbuotojų premijavimo sistema – kiekvieną mėnesį yra mokami skatinamieji priedai. Šių metų sausio-lapkričio mėnesiais „Maxima“ darbuotojams išmokėtas skatinamųjų premijų fondas siekia 13 mln. eurų ir palyginus su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu yra net 44  proc. didesnis. Be įprastų skatinamųjų priedų pavasarinio karantino laikotarpiu papildomai išmokėjome 1,5 mln. eurų premijų.

„Šiemet vidutiniškai darbo užmokestis kas mėnesį augo po daugiau nei 10 proc. ir tai reiškia, kad darbuotojai jau yra užsidirbę po daugiau nei vieną papildomą mėnesinį atlygį lyginant su pernai“, – sako J. Bivainytė.  

Papildomos priemonės saugiam darbui

Darbuotojų saugumui skyrėme ypatingai didelį dėmesį. Dar balandį „Maxima“ visus savo darbuotojus apdraudė nuo koronaviruso. Šis draudimas galioja ir šiuo metu. Papildomai gruodžio mėnesį visi darbuotojai buvo apdrausti metiniu sveikatos draudimu. Darbuotojams yra įteiktos vardinės sveikatos draudimo kortelės, kurios garantuoja šeimos ar gydytojo specialisto konsultaciją, paskirtų diagnostinių tyrimų atlikimą, ambulatorinį gydymą tiek valstybinėse, tiek privačiose gydymo įstaigose, odontologijos bei reabilitacijos paslaugas visoje Lietuvoje.

Be pandemijos iššūkių, šiemet atsakingai vertinome galimas Baltarusijos Astravo atominės elektrinės rizikas, savo darbuotojams papildomai nupirkome kalio jodido tablečių. Radiacinės avarijos atveju vaistais būtų aprūpinti 110 bendrovės padalinių, esančių 100 km spinduliu nuo elektrinės.

„Gražios tradicijos nuskaidrina net ir tokius sudėtingus metus. Labai šiltai mūsų darbuotojai priima jau tradicija tapusią „Mėnesio herojaus“ nominaciją, kuri suteikiama pagal mūsų pirkėjų atsiliepimus. Džiaugiamės už nuoširdų darbą ir gražius poelgius galėdami išpildyti mūsų Herojų svajones. Šią gražią tradiciją tęsime ir kitąmet. Drąsiai galiu teigti, kad 2020 metais herojais nusipelnė būti visi mūsų darbuotojai. Dėkoju kiekvienam už nuoširdų darbą ir linkiu saugiai, ramiai ir sveikai sutikti bei praleisti ateinančius 2021 m.“, – priduria „Maximos“ generalinė direktorė.  

Apie prekybos tinklą „Maxima“

Tradicinės lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ stiprybės – mažos kainos ir platus, ypač lietuviškų prekių, pasirinkimas. Tinklą valdanti bendrovė „Maxima LT“ yra didžiausia lietuviško kapitalo įmonė, viena didžiausių mokesčių mokėtojų bei didžiausia darbo vietų kūrėja šalyje. Šiuo metu Lietuvoje veikia daugiau nei pustrečio šimto „Maximos“ parduotuvių, kuriose dirba daugiau nei 13 tūkst. darbuotojų ir kasdien apsilanko daugiau nei 550 tūkst. klientų.

Pranešimą paskelbė: Rusnė Tamošaitytė, UAB „Fabula ir partneriai”
Metų apžvalga: 2020-ieji „Maximai“, kaip darbdaviui