Įvairūs

„Maximos“ darbuotojams Kaune, Šiauliuose ir Joniškyje nustatytas koronavirusas

Trečiadienį, lapkričio 4 dieną, nustatyti keturi nauji „Maximos“ darbuotojų susirgimų COVID-19 infekcija atvejai. Koronavirusu užsikrėtė darbuotojai Kaune, Šiauliuose ir Joniškyje. Prekybos tinklo „Maxima“ atstovai nurodo, kad šiuo metu neturi žinių, kad daugiau tose pačiose „Maxima“ parduotuvėse dirbantys kolegos jaustų COVID-19 infekcijai būdingus simptomus. Parduotuvėse, kur dirbo koronavirusu užsikrėtę darbuotojai, yra atlikta pilna dezinfekcija.

„Visoje šalyje plintanti COVID-19 infekcija neaplenkia ir mūsų darbuotojų. Vakar koronavirusas nustatytas dar keturiems „Maximos“ darbuotojams. Visi jie gydosi namuose. Darbuotojai, kurie turėjo galimai artimą kontaktą su COVID-19 apsirgusiais kolegomis, saviizoliavosi. Parduotuvių ir jų padalinių patalpos, kuriose dirbo koronavirusu užsikrėtę darbuotojai, yra papildomai išvalytos ir atlikta pilna vidaus dezinfekcija. Konsultuojamės su Nacionaliniu visuomenės sveikatos centru ir imamės visų rekomenduojamų prevencinių veiksmų, kurie padėtų išvengti COVID-19 susirgimų plitimo“, – sako prekybos tinklo „Maxima“ komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorė Ernesta Dapkienė.

Vakar COVID-19 infekcija nustatyta Kaune, Šiaurės pr. 8D, esančios „Maxima XX“ parduotuvės darbuotojui.  Jis paskutinįsyk darbo vietoje buvo spalio 26 dieną. Artimo sąlyčio nei su pirkėjais, nei kitais kolegomis nebuvo.

Koronavirusu užsikrėtė dvi darbuotojos Šiauliuose. „Maxima XX“ parduotuvės, esančios Tilžės g. 225, darbuotoja savo darbo vietoje paskutinįsyk lankėsi praėjusią spalio 27 dieną. Ji artimų kontaktų neturėjo. Kita COVID-19 susirgusi darbuotoja dirba maisto ceche, įsikūrusiame „Maxima XXX“ parduotuvėje, Aido g. 8. Paskutinįsyk ji savo darbo vietoje lankėsi spalio 29 dieną. Kolegė, kuri galimai kontaktavo su COVID-19 apsirgusia darbuotoja, saviizoliavosi.

Taip pat COVID-19 infekcija nustatyta dar vienai darbuotojai Joniškyje, kur fiksuojama ir daugiau susirgimų. Koronavirusu užsikrėtusi darbuotoja paskutinįsyk darbo vietoje buvo lapkričio 1 dieną. Artimų kontaktų nebuvo.

Joniškyje esančios „Maxima XX“ parduotuvėje, Upytės g. 19, nuo praėjusios savaitės yra įvestos papildomos COVID-19 plitimo užkardymo priemonės. Parduotuvės darbo laikas yra sutrumpintas, griežčiau ribojamas pirkėjų srautas, kas vakarą yra atliekama patalpų dezinfekcija. Šioje parduotuvėje dirba bei klientus aptarnauja tik tie darbuotojai, kurie yra gavę neigiamus COVID-19 testo rezultatus. Darbuotojai pakartotinai atlieka COVID-19 nustatymo tyrimus.

 „Maxima“ parduotuvės ir kitos patalpos, kuriose dirbo COVID-19 susirgę darbuotojai, yra pilna dezinfekuotos. „Šiuo metu laikomės itin sugriežtintų higienos reikalavimų: reguliariai dezinfekuojami pirkinių vežimėliai ir krepšeliai bei kiti įvairūs paviršiai, parduotuvių vėdinimui yra padidinta šviežio oro cirkuliacija. Darbuotojai yra supažindinti su papildomomis rekomendacijos vengti tiesioginių tarpusavio kontaktų ir laikytis saugaus atstumo. Taip pat skatiname savo darbuotojus tirtis dėl COVID-19 nustatymo profilaktikos tikslais visose savivaldybėse, kurios tik organizuoja tokius tyrimus“, – pažymi E.Dapkienė.

Prekybos tinklas „Maxima“ savo esamus ir būsimus darbuotojus yra apdraudęs specialiu draudimu nuo koronaviruso. Darbuotojai yra aprūpinti būtinomis apsaugos priemonėmis – medicininėmis kaukėmis ar apsaugos skydeliais, pirštinėmis, dezinfekciniais rankų skysčiais. Kasdien „Maxima“ darbuotojams yra matuojama temperatūra. Jeigu darbuotojai jaučiasi prastai, turi peršalimo ar gripo simptomų, tuomet jų prašoma likti namuose.

Šiuo metu visoje Lietuvoje yra ribojamas į parduotuves patenkančių pirkėjų srautas. Pirkėjų prašoma parduotuvėse laikytis saugaus – 2 metrų – atstumo, nepamiršti dėvėti apsaugines veido kaukes, dezinfekuoti rankas ir naudotis nemokamomis vienkartinėmis pirštinėmis, kurias galima rasti prie įėjimo. Visose „Maxima“ parduotuvėse atėjusiems apsipirkti yra galimybė nemokamai gauti apsauginę veido kaukę. Nemokamai apsauginės veido kaukės bus dalinamos iki lapkričio 11 dienos.

Iš viso nuo koronaviruso pandemijos pradžios susirgimai COVID-19 infekcija yra diagnozuoti 79 „Maximos“ darbuotojams, iš kurių 28 darbuotojai yra pilnai pasveikę ir sugrįžę į darbus. Iki šiol dėl COVID-19 yra ištirti 1152 prekybos tinklo „Maxima“ darbuotojai. Šiuo metu 80 darbuotojo testo atsakymų dar laukiama.

Apie bendrovę „Maxima“

Tradicinės lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ stiprybės – mažos kainos ir platus, ypač lietuviškų prekių, pasirinkimas. Tinklą valdanti bendrovė „Maxima LT“ yra didžiausia lietuviško kapitalo įmonė, viena didžiausių mokesčių mokėtojų bei didžiausia darbo vietų kūrėja šalyje. Šiuo metu Lietuvoje veikia beveik pustrečio šimto „Maximos“ parduotuvių, kuriose kasdien apsilanko daugiau nei 550 tūkst. klientų.

Pranešimą paskelbė: Rusnė Tamošaitytė, UAB „Fabula ir partneriai”