Įvairūs

„Maximos“ darbuotojai Vilniuje nustatytas koronavirusas

Pirmadienį, spalio 5 dieną, Vilniuje veikiančios „Maxima X“ parduotuvės darbuotojai nustatytas koronavirusas. Ši darbuotoja paskutinįsyk darbe lankėsi rugsėjo 30 dieną. Su susirgusia, dabar saviizoliacijoje esančia „Maximos“ darbuotoja yra palaikomas nuolatinis ryšys. Prekybos tinklo „Maxima“ atstovai nurodo, kad šiuo metu neturi žinių, kad daugiau Vilniuje, Žaliųjų ežerų g. 207 esančios „Maxima“ parduotuvės darbuotojai jaustų COVID-19 būdingus simptomus. Parduotuvės vidaus patalpos yra pilnai dezinfekuotos.

„Darbuotoja, kuriai buvo nustatytas koronavirusas, jau kuris laikas saviizoliuojasi, nes galimai kontaktavo su sergančiu COVID-19 asmeniu. Ji jokių simptomų nejaučia. Paskutinįsyk darbe ji lankėsi rugsėjo 30 dieną, o COVID-19 testas buvo atliktas spalio 4 dieną. Darbuotoja artimo sąlyčio nei su pirkėjais, nei kitais kolegomis, dirbančiais toje pačioje „Maximos“ parduotuvėje neturėjo. Konsultuojamės su Nacionaliniu visuomenės sveikatos centru ir esant poreikiui imsimės rekomenduojamų veiksmų“, – tvirtino prekybos tinklo „Maxima“ komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorė Ernesta Dapkienė.

Parduotuvės patalpos, kuriose dirbo COVID-19 užsikrėtusi darbuotoja, yra papildomai išvalytos ir dezinfekuotos. Pasak E. Dapkienės, šios „Maxima“ parduotuvės darbuotojai ir pirkėjai gali jaustis saugiai ir toliau lankytis šioje parduotuvėje.

Ji taip pat primena, kad „Maxima“ parduotuvėse laikomasi sugriežtintų higienos reikalavimų: reguliariai dezinfekuojami vežimėliai ir krepšeliai bei kiti įvairūs paviršiai, parduotuvių vėdinimui yra padidinta šviežio oro cirkuliacija.

Prekybos tinklas „Maxima“ savo esamus ir būsimus darbuotojus yra apdraudęs specialiu draudimu nuo koronaviruso. Darbuotojai yra aprūpinti būtinomis apsaugos priemonėmis – medicininėmis kaukėmis ar apsaugos skydeliais, pirštinėmis, dezinfekciniais rankų skysčiais. Kasdien „Maxima“ darbuotojams yra matuojama temperatūra. Jeigu darbuotojai jaučiasi prastai, turi peršalimo ar gripo simptomų, tuomet jų prašoma likti namuose.

 „Šalyje daugėjant COVID-19 susirgimo atvejų, suprantame, kad koronavirusas gali paliesti kiekvieną. Tikime, kad prevencinės apsaugos priemonės, kurių esame ėmęsi, padės išvengti COVID-19 susirgimo plitimų, tačiau ne mažiau svarbu, kad kiekvienas iš mūsų jaustų atsakomybę ne tik už savo, bet ir šalia esančių žmonių saugumą. Tad savo klientus kviečiame būti sąmoningiems – parduotuvėse laikytis saugaus atstumo, nepamiršti dėvėti apsaugines veido kaukes, dezinfekuoti rankas ir naudotis nemokamomis vienkartinėmis pirštinėmis, kurias galima rasti prie įėjimo“– sako E. Dapkienė, „Maximos“ komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorė.

Iš viso nuo koronaviruso pandemijos pradžios COVID-19 susirgimai yra diagnozuoti 22 „Maximos“ darbuotojams, iš kurių 16 darbuotojų yra pilnai pasveikę ir sugrįžę į darbus. Iki šiol dėl COVID-19 yra ištirti 721 prekybos tinklo „Maxima“ darbuotojų. Šiuo metu 14 darbuotojų testo atsakymo dar laukiama, 9 iš jų yra užsiregistravę profilaktikos tikslais, kuomet Lietuvos savivaldybės organizuoja profilaktinius tyrimus.

Apie bendrovę „Maxima“

Tradicinės lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ stiprybės – mažos kainos ir platus, ypač lietuviškų prekių, pasirinkimas. Tinklą valdanti bendrovė „Maxima LT“ yra didžiausia lietuviško kapitalo įmonė, viena didžiausių mokesčių mokėtojų bei didžiausia darbo vietų kūrėja šalyje. Šiuo metu Lietuvoje veikia beveik pustrečio šimto „Maximos“ parduotuvių, kuriose kasdien apsilanko daugiau nei 550 tūkst. klientų.

Pranešimą paskelbė: Rusnė Tamošaitytė, UAB „Fabula ir partneriai”