Įvairūs

„Mars Lietuva“ į darbo sąlygų gerinimą 2018 m. investavo daugiau nei 2 mln. eurų

Gargždai (2019 m. gegužės 31 d.) — Gargžduose įsikūrusi bendrovė „Mars Lietuva“ praėjusiais metais investicijoms skyrė daugiau nei 13 mln. eurų, iš jų vien į darbo sąlygų gerinimą investuota 2,058 mln. eurų. Gyvūnų augintinių ėdalą gaminanti įmonė praėjusiais metais taip pat investavo į naujo gamybinės dalies priestato statybas, kurios užbaigtos šiemet balandį.

Didžioji dalis investicijų, skirtų darbo aplinkai įmonėje gerinti, teko ergonominiams sprendimams – bendrovė įsigijo naujesnės kartos gamybos įrenginius, tęsė gamybos procesų automatizavimą, diegė naujausius darbų saugos sprendimus, investavo į darbuotojų poilsio zonų atnaujinimą.

Bendrovė praėjusiais metais, atsižvelgdama į rinkos dinamiką, vidutiniškai 8 proc. padidino savo darbuotojų darbo užmokestį.

„Mars Lietuva“, kaip ir kitos įmonės, jaučia įtampą Lietuvos darbo rinkoje, tačiau nelaiko to neįveikiama problema – bendrovė nuolat gerina darbo sąlygas, didina darbo užmokestį, laikosi aukščiausių reputacijos standartų ir nuolat palaiko kontaktus su aukštosiomis mokyklomis, inžinerinių specialybių studentais bei vyresniųjų klasių moksleiviais. Visa tai leidžia ir išsaugoti turimus specialistus, ir prisikviesti naujų“, – sakė „Mars Lietuva“ generalinė direktorė Aušra Žemaitienė.

Aplinkosaugos projektams „Mars Lietuva“ 2018 m. išleido 144 tūkst. eurų, gyvūnų gerovės ir bendruomeninėms iniciatyvoms skyrė 79 tūkst. eurų paramos.

Asociacija „Investors‘ Forum“ šiemet balandį „Mars Lietuva“ pripažino atsakingiausia 2018-ųjų Lietuvos bendrove. 2018-ųjų apdovanojimą „Už atsakingą verslą“ bendrovei skyrė ir Klaipėdos pramonininkų asociacija.

„Mars Lietuva“ 2018 m. pagamino ir pardavė beveik 83 tūkst. tonų gaminių, 11 proc. daugiau nei ankstesniais metais.

Bendrovės pajamos 2018 m. siekė 166,4 mln. eurų, ir maždaug 6 proc. viršijo 2017-ųjų pajamas. Daugiausia pajamų, 144,5 mln. eurų, gauta iš savos produkcijos – maisto gyvūnams augintiniams – pardavimų, didžiąją dalį likusių pajamų sudarė pajamos iš didmeninės prekybos Lietuvoje įvežtine „Mars, Incorporated“ produkcija. 

„Mars Lietuva“ pardavimų pajamų augimo pagreičiui 2018 m., be kitų veiksnių, įtakos turėjo Europos, ypač Rytų Europos regiono, rinkos augimas, joje artimiausiais metais prognozuojamas stabilus kokybiško gyvūnų augintinių ėdalo paklausos augimas. 

„Pernai sparčiausiai eksportas augo į Jungtinę Karalystę, Ukrainą, Lenkiją“, – vardijo A. Žemaitienė.

2018 m. „Mars Lietuva“ produkcija buvo eksportuojama į 20 Europos Sąjungos šalių, taip pat Šveicariją, Norvegiją, Turkiją, Ukrainą, Rusiją, Australiją, Tailandą. Kaip ir ankstesniais metais, 2018 m. didžiausia „Mars Lietuva“ eksporto dalis (28 proc.) teko Jungtinei Karalystei.

„Mars Lietuva“ Gargžduose gaminamos produkcijos portfelyje – maistas gyvūnams augintiniams „Whiskas“, „Kitekat“, „Sheba“, „Exelcat“ ir „Pedigree“. 

Apie „Mars Lietuva“

UAB „Mars Lietuva“ yra tarptautinės bendrovės „Mars, Incorporated“ antrinė įmonė, veikianti Lietuvoje nuo 1993-iųjų metų. Gargžduose bendrovė turi maisto gyvūnams augintiniams gamyklą, o Vilniuje pardavimų ir rinkodaros padalinį. Šiuo metu įmonėje „Mars Lietuva“ dirba apie 800 darbuotojų.

Per metus gamykloje pagaminama apie 75 tūkst. tonų WHISKAS®, EXELCAT®, KITEKAT®, SHEBA® produkcijos gyvūnams augintiniams. „Mars Lietuva“ gamykla yra viena didžiausių šalies eksportuotojų – joje gaminami 400 rūšių ir porūšių produktai tiekiami į daugiau kaip 30 Europos šalių. Lietuvoje bendrovė organizuoja prekybą „Mars, Incorporated“ gaminamais saldainiais ir ledais MARS®, SNICKERS®, BOUNTY®, TWIX®, MILKY WAY®, M&M’S®, ryžiais ir padažais UNCLE BEN‘S®, gyvūnų augintinių priežiūrai skirtais PEDIGREE®, CHAPPI®, WHISKAS®, KITEKAT®, SHEBA®  ir NATUSAN® produktais.

Dėl papildomos informacijos prašome kreiptis:

Mindaugas Rupšys

Korporacinių reikalų vadovas regionui

UAB „MARS LIETUVA“

T: +370 46 394 820

E: Mindaugas.Rupsys@effem.com

Pranešimą paskelbė: Rūta Slušnytė, UAB „Publicum”