Įvairūs,  Namams,  Pirkiniai

Kramtukas žirafa sofija – tėvelių atsiliepimai

Šiais laikais žaislų parduotuvių lentynos lūžta nuo lėlių, pačių įvairiausių žvėrių žvėrelių, mašinėlių, barškučių. Surasti šioje gausoje kažką vieną savo mažyliui kartais būna labai nepaprasta. Tačiau yra pasaulyje žaislas, kurį įsigyti svajoja kiekvienas rūpestingas tėvelis ar mamytė. Tai kaučiukinis dantų kramtukas zirafa sofija.

Pabandykime ir mes išsiaiškinti kuo gi toks naudingas ir ypatingas šis žaisliukas – žirafa sofija.

Sophie kramtukas – Atsiradimo istorija

Vulli kompanija vertėsi prekių vaikams gamyba. Ir štai 1961-ais metais vienam iš Vulli kompanijos darbuotojų gimė dvynukai. Laimingas tėvas – mesjė Rampo – užsidegė idėja savo mažyliams sukurti kažką tokio, ko iki tol niekas nėra turėjęs. Kadangi Rampo buvo puikus dirbinių iš kaučiuko specialistas, tai jis sumanė pagaminti žaisliuką būtent iš šios medžiagos. Taip pasaulį išvydo meilutė  žirafa sophie. Atsiliepimai apie šį gaminį buvo tokie puikūs, kad kaučiukinis žvėrelis vardu žirafa Sophie neįtikėtinai greitai tapo be galo populiarus.

Jį graibstė ne tik Prancūzijoje, net ne vien tik Europoje, bet ir Amerikoje. Pirmasis žirafiukas pasaulį išvydo šventosios Sofijos dieną, todėl ir gavo vardą Sofi. Mesjė Rampo sumanė ne karvytę ir ne paršelį, o egzotinį gyvūnėlį, kadangi norėjo, kad jo žaisliukas būtų neįprastas visu kuo, įskaitant ir išvaizdą.  

Žaisliuko sophie la girafe aprašymas

Šis žaisliukas – tai kaučiukinė mielo žirafiuko figūrėlė. Gyvūno kojos pagamintos taip, kad atrodytų, jog jis eina. Žaisliuko yra du variantai – 18 ir 21 сm dydžio ir 63 ir 75 gramų svorio. Jis skirtas vaikams nuo 0 iki 2 metukų amžiaus, todėl visos žaisliuko dalys sukurtos atsižvelgiant į pačių mažiausių vartotojų pirštelių ypatumus.

Bet kurią meilutės žirafos Sofi koją mažyliai be vargo nustvers savo rankytėmis ir įsikiš į burnytę. Kaip ir dera, žaislinio žirafiuko ilgas kaklas, už kurio irgi labai patogu įsitverti mažomis rankutėmis. Besišypsantis Sofi snukutis nepaprastai simpatiškas. Jos galvoje kyšo ausytės ir ragučiai, akytės ryškios, aiškiai išsiskiriančios, burnytė šiek tiek praverta. Zirafa sofija pasipuošusi  rudomis dėmelėmis, kanopos ir ausys irgi rudos spalvos. Sofi skleidžia garsus, kadangi jos šone tam tikslui yra įtaisytas mechanizmas. Tėvų atsiliepimai labai teigiami, jie sako, kad vulli zirafa skleidžia ne šaižius garsus, todėl jie visiškai negąsdina mažų vaikų.

Vulli sophie la girafe kramtukas – lavinamasis žaislas. Atsiliepimuose tėvai išskiria informaciją apie šiuos privalumus:

 • zirafa sophie nepaprastai švelni, ją itin malonu liesti, todėl mažyliai noriai ją ima į rankas;
 • be taktilinių pojūčių rudų dėmių baltame fone dėka žirafa sofi dar lavina ir gebėjimą skirti spalvas;
 • Sofi šone įtaisyto garsą skleidžiančio mechanizmo garso intensyvumas priklauso nuo suspaudimo jėgos. Specialistų nuomone tai padeda vaikams suvokti priežasties ir pasekmės ryšį;
 • žirafos skleidžiamas garsas padeda mažyliams tobulinti savo reakciją į garsus;
 • Sofi kojos ir kaklas pagaminti taip, kad būtų patogu suimti vaiko rankutei. Tai padeda lavinti motoriką.

Natūralių medžiagų privalumai

Kramtukas žirafa paperka tuo, kad yra pagamintas iš Malaizijoje augančio geriausio kaučiuko tiekėjo – brazilinio kaučiukmedžio (Hevea brasiliensis) išskiriamo balto skysčio, vadinamo lateksu. Neapdorotas lateksas ne visai tinkamas naudojimui. Jį apdorojus aromatiniais angliavandeniliais jis tampa labai elastingu, plastišku ir tampriu.

Vulli prekės ženklo žaisliukas Žirafa Sofie pasižymi visomis šiomis savybėmis. Vaikai gali lankstyti savo numylėtinį, graužti ir į visas puses tampyti jo kojas. Tokie išbandymai niekaip neatsiliepia kaučiukinio žvėrelio kūnui. Jis nė trupučio nesideformuoja. Kiti natūralaus kaučiuko pliusai yra tai, kad jis praktiškai neturi jokio kvapo, nesugeria vandens ir nesukelia alergijos.

Kompanijos atstovų teigimu žirafa kramtukas dažomas maistiniais dažais, kuriuos galima drąsiai imti į burną. Žaislų – kramtukų paskirtis – masažuoti mažylių dantenas dantukų dygimo periodu. Kūdikiai su didžiuliu malonumu graužia ir čiulpia Sophie žirafą, o mamos ir tėčiai pripažįsta ir vertina faktą, kad kramtukas jų atžaloms nekelia jokio pavojaus.

Natūralių medžiagų trūkumai

Kadangi kramtukas Sophie zirafa pagamintas iš natūralių žaliavų , jis turi eilę eksploatacinių trūkumų. Daugumai nepatinka blyški ragelių ir kanopų spalva. Deja, tai iš augalų sulčių gaminamų gamtinių dažiklių minusas. Kad spalva gerai laikytųsi į juos reiktų dėti toli gražu ne natūralių fiksatorių, o Vulli kompanija tuo neužsiima. Taigi, Sofi blyškumą galime laikyti greičiau pliusu, nei minusu.

Su gamtiniu kaučiuku irgi ne viskas taip paprasta. Nežiūrint visų savo teigiamų savybių jis reikalauja, kad su juo būtų elgiamasi atsargiai. Jo negalima ilgai laikyti šaltyje, plauti labai karštu vandeniu (virš 50 °C), palikti arti šilumos šaltinių, pavyzdžiui, židinio. Apie visa tai gamintojas įspėja instrukcijoje.

Originalas ar klastotė?

Dauguma pirkėjų suabejoja ar jų įsigytas zirafa kramtukas yra originalus. Kaip atskirti šio žaisliuko klastotę?

Kai kurie pataria tikrinti partijos numerį, kurį turi kiekviena figūrėlė. Jei jis įspaustas, vadinasi, žaislas originalus, o jei numeris iškilus – tai klastotė. Vulli kompanijos atstovai informuoja, kad šiuo metu partijos numerio įspaudimui pas juos naudojamos lazerinės bei mechaninės technologijos, todėl pagal šio štampo išvaizdą sunku pasakyti ar prieš jus kramtuko originalas ar klastotė. Tiksliai galima patvirtinti tik tai, kad prancūziškų žirafiukų be partijos numerio nebūna.

Dar kiti pirkėjai teigia, jog parduotuvėje jiems pasiūlyta žirafa sofia skyrėsi spalvų ryškumu ir turėjo nežymių kūno formos skirtumų.  Pagal tai irgi negalime spręsti ar tai originalas ar klastotė, todėl kad kompanija turi keletą skirtingų liejimo formų. Tad nedideli žirafos Sofi formos skirtumai galimi.

Spalva irgi gali skirtis priklausomai nuo to, kokios koncentracijos dažus pagamino darbininkai. Ko gero, svarbiausia, į ką derėtų atkreipti dėmesį perkant žaisliuką – kramtuką – tai ar yra įspaustas numeris ir, žinoma, remtis savo taktiliniais pojūčiais. Natūralus kaučiukas turi būti minkštas ir malonus liesti, lengvai susispausti ir atgauti formą. Be to, žaisliukas negali turėti jokių cheminių priemonių kvapo.

Tėvų atsiliepimai

Mažieji pirkėjai negali papasakoti apie savo mėgstamo žaisliuko privalumus ir trūkumus. Ar žaislas patinka ar ne mamos ir tėčiai sprendžia pagal tai, kaip noriai mažylis žaidžia su žaisliuku. Dauguma mažylių paprasčiausiai nepaleidžia žirafos Sofie iš rankų, džiaugsmingai ją graužia, kartu miega. Tačiau yra ir tokių vaikų, kurie į brangią Sofi nė nekreipia dėmesio arba visiškai jos neišskiria iš kitų žaislų tarpo.

Tėvų nurodyti kramtuko Sophie žirafa privalumai:

 • malonus liesti;
 • vaikui patogu žaislą paimti į rankas;
 • padeda mažyliams lengviau iškęsti dantukų dygimo procesą;
 • leidžia ne pernelyg šaižius garsus;
 • neturi dirbtinių dažiklių ir gumos kvapo.

Pastebėti trūkumai:

 • pernelyg aukšta kaina;
 • kartais iškrenta garsą skleidžiantis mechanizmas;
 • nusitrina dažai.

Zirafa sofija – Kur įsigyti?

Galime padaryti tokią su zirafa sofi susijusią išvadą: šis žaisliukas naudingas mažylių vystymuisi, jis ekologiškai švarus ir saugus, todėl žirafą Sophie verta įsigyti. Ar patiks ji mažyliui? Viskas priklauso nuo individualių jūsų kūdikio poreikių.

Žirafos Sofi originalą galite įsigyti internetinėje parduotuvėje rubeliai kudikiams Kidy.Eu. Ši kompanija tiesiogiai bendradarbiauja su gamintojais ir jau daug metų džiugina savo pirkėjus ne tik autentiškais garsių prekės ženklų gaminiais, tačiau ir maksimaliai žemomis jų kainomis.