Įvairūs

Marketingo specialisto profesija – kūrybinga, atsakinga, dinamiška

Jaunam žmogui pasirinkti savo profesijos kelią gali atrodyti gana sudėtinga, kadangi galimybės yra labai plačios, labai įvairios, o kartais save suprasti – sunku. Galiausiai, juk visada norisi suderinti patrauklų atlyginimą su geromis darbo sąlygomis, nenuobodžia profesija, o kartais atrasti tą aukso viduriuką – kainuoja labai daug laiko.

Štai viena iš galimybių yra marketingo specialisto profesija, kuri daugeliui jaunų žmonių atrodo labai patrauklus žingsnis. Darbas – kūrybiškas ir gana laisvas, o to dažniausiai ir nori žmogus.

„U. S News & World Report. Money“ žurnale minima, kad marketingo specialisto darbas yra vienas paklausiausių šių dienų pasaulyje. Tiesa, tapti pripažintu specialistu – tikrai nėra paprasta ir tam reikia skirti daug laiko. Net juokaujama, kad geri specialistai neturi gyvenimo, kadangi reklama – ir yra jų gyvenimas.

Galima būtų pastebėti, kad tai profesija, kuri reikalauja ne tik kūrybos, tačiau ir analitinio mąstymo, taip pat – pastabumo ir nuolatinio domėjimosi smulkmenomis, kurios aplink mus vyksta kiekvieną dieną.

Geram marketingo specialistui darbo niekada netrūks, tačiau siekiant tokiu tapti žmogus turi įdėti tikrai daug laiko bei pastangų. Papildomai akcentuojama, kad asmuo, kuris dirba šioje sferoje – turi domėtis daugeliu skirtingų sferų. Nuo meno iki mokslo, nuo matematikos iki pop pasaulio, kadangi sujungdamas skirtingas nišas jis gali rasti metodus, kurie padės pasiekti skirtingas auditorijas priklausomai nuo poreikio. Juolab, ne tik jas pasiekti, tačiau ir sėkmingai “išlaikyti”.

Greta kūrybinio ir gana laisvo darbo apibrėžimo taip pat vilioja ir patrauklus atlyginimas, kuris dažniausiai užsitarnaujamas labai kruopščiu ir ilgų valandų reikalaujančiu darbu.  Taip pat šioje sferoje atlyginimo didėjimas yra visiškai natūralus, tad kuo daugiau praktikos ir kuo daugiau sėkmingų projektų – tuo patrauklesnė alga, kuri, žinoma, daugelį motyvuoja.

Kaip tapti marketingo specialistu? Sunku atsakyti, ar studijos visada reikalingos, kadangi Lietuvoje jų vertė nėra labai aukštinama. Tačiau kursai, net ir online tipo – visada naudingi, kadangi kaip jau minėjome – nuolatinis mokymasis yra šios sferos dalis.

Dar daugiau aktualios informacijos apie marketingą ir jo atšaką — efektyvųjį internetinį marketingą a.k.a SEO rasite tinklaraščiuose: http://www.manomarketingas.lt/, http://www.seopaslaugosverslui.lt/ ir http://kasyraseo.info/

Pranešimą paskelbė: Ona Šablauskaitė, UAB Market Rats