Grožis

Maitinkite odą, kad ji būtų pamaitinta iš vidaus

Norite nuostabiai atrodančios odos? Žinoma, kad norite, kas gi nenori. Geriausias būdas tai pasiekti – puoselėti odą iš vidaus.

Grožio pramonė mums liepia tepti odos produktus ant odos ir maitinti ją iš išorės į vidų. Nors kai kurios maistinės medžiagos įsigeria į odą, dėl įvairių aplinkos ir gyvenimo būdo veiksnių odos priežiūros priemonės tampa neveiksmingos. Iš veksmingų priemonių, kurios nekenkia odai pagalvokite apie variantą egipto žemė, o jei norite gauti geresnių rezultatų maitinkitės šiais produktais.

Produktai sveikai odai

1. Avokadai – avokadai yra puikus maistas odai. Juose gausu eterinių aliejų, riebalų rūgščių ir vitaminų. Avokaduose esančios riebalų rūgštys yra mononesotieji riebalai, kurie yra sveiki riebalai, tačiau juos reikėtų valgyti saikingai. Sveiki riebalai ir aliejai palaiko odos drėgmę ir suteikia jai putlumo bei jaunatviškumo. Avokaduose gausu B komplekso vitaminų, kurie maitina odą.

Avokaduose gausu niacino, vitamino B3. Niacinas svarbus sveikai odai, nes yra priešuždegiminė medžiaga, kuri ramina sudirgusią, paraudusią ir dėmėtą odą. Avokaduose taip pat gausu biotino, kito B komplekso vitamino. Biotinas apsaugo odą, plaukus ir nagus nuo išsausėjimo. Avokaduose taip pat yra antioksidantų vitamino E ir C. Šie antioksidantai neleidžia laisviesiems radikalams pažeisti odos ląstelių, todėl oda išlieka jauna.

2. Granatai – nors granatai auga neilgai, jų vaisiai ir sultys yra puiki odos apsaugos priemonė. Granatuose gausu polifenolių antioksidantų, kurie kovoja su laisvaisiais radikalais ir mažina senėjimo požymius. Vienas iš antioksidantų yra antocianinai, kurie stiprina odos kraujagysles. Stiprinant kraujagysles, į odą patenka daugiau deguonies, maistingųjų medžiagų ir kraujo, todėl oda tampa rausva. Granatuose taip pat yra antioksidanto vitamino C, kuris padeda sukurti daugiau kolageno – pagrindinės odos struktūros. Vitaminas C taip pat pagreitina pažeistų odos ląstelių gijimą.

3. Žalioji arbata – Žalioji arbata buvo išreklamuota dėl keleto sveikatai naudingų savybių visame organizme. Jos gebėjimas būti naudingas mūsų odai yra tik dar viena priežastis gerti ją kasdien. Žaliojoje arbatoje gausu antioksidantų, kurie kovoja su laisvaisiais radikalais, pažeidžiančiais odos ląsteles. Šie antioksidantai apsaugo ląstelių membranas, o tai padeda kovoti su uždegimais. ECGC yra vienas iš pagrindinių žaliojoje arbatoje esančių antioksidantų, kuris, kaip įrodyta, mažina uždegimo sukeltą paraudimą. Žaliojoje arbatoje esantys antioksidantai atlieka svarbų vaidmenį užkertant kelią UV spindulių daromai žalai odai ir ją mažinant. Nesvarbu, ar geriate žaliąją arbatą, ar tepiate ją tiesiai ant odos, pastebėsite odos išvaizdos pokyčius.

4. Graikiniai riešutai – dauguma žmonių praleidžia visus kitus riešutus ir eina tiesiai prie migdolų, tačiau graikiniai riešutai taip pat yra labai sveiki riešutai, padedantys minkštinti odą. Graikiniuose riešutuose gausu omega 3 riebalų rūgščių, kurios aprūpina odą natūraliais aliejais, todėl oda išlieka lygi ir putli. Nepakeičiamosios riebalų rūgštys būtinos sveikoms ląstelių membranoms palaikyti. Stipresnė membrana sulaiko vandenį, sulaiko toksinus ir užtikrina maistinių medžiagų patekimą į ląstelę, o atliekų išėjimą. Kai odos ląstelės gauna tinkamų maistinių medžiagų, pagerėja odos spalva ir tekstūra. Graikiniuose riešutuose taip pat yra mineralo vario, kuris padeda skatinti kolageno gamybą. Kolagenas suteikia odai struktūrą ir turi būti keičiamas, nes suyra.

5. Saulėgrąžų sėklos – saulėgrąžų sėklose taip pat gausu nepakeičiamųjų riebalų rūgščių, kurios palaiko odos tepimą ir drėkinimą. Dėl šių riebalų rūgščių oda tampa švelni ir elastinga. Saulėgrąžų sėklose taip pat gausu antioksidantų; ypač vitamino E. Vitaminas E lėtina senėjimo procesą smėlis apsaugo odą nuo žalingų laisvųjų radikalų. Vitaminas E taip pat apsaugo nuo saulės daromos žalos. Naudojant šias sudedamąsias dalis oda apsaugoma nuo aknės, psoriazės ir atopinio dermatito bei kitų odos problemų.

6. Inkstų pupelės – inkstų pupelės yra puikus baltymų šaltinis ir turi daug mineralinių medžiagų, pavyzdžiui, cinko. Baltymai organizme suskaidomi į aminorūgštis, kurios yra pagrindinės ląstelių statybinės medžiagos. Tiekiamos į organizmą aminorūgštys padeda greičiau atkurti ląsteles ir odos kolageną. Cinkas turi nuostabių gydomųjų savybių odai. Naikindamas spuogus sukeliančias bakterijas, cinkas padeda mažinti spuogus ir aknę.

7. Šokoladas – dauguma žmonių net neįsivaizduoja apie šokolado naudą sveikatai. Tačiau mes nekalbame apie pienišką šokoladą, kurį valgo dauguma žmonių ir kuris turi mažai naudos sveikatai. Organizmui ir odai naudingas šokoladas yra juodasis šokoladas arba šokoladas, kuriame yra 70 % ar daugiau kakavos. Kakavoje – pupelėse, iš kurių gaminamas šokoladas, yra flavonolių, stiprių antioksidantų. Flavonoliai drėkina odą, suteikia jai tėkmės, stangrumo ir daugiau elastingumo. Šokolade esantis kofeinas taip pat gali laikinai sumažinti odos paburkimą. Kad oda švytėtų, tereikia vos kelių šokolado kvadratėlių per dieną.

8. Jogurtas – Jogurte gausu maistingųjų elementų, kurie naudingi tiek kūnui, tiek odai. Jame yra baltymų, probiotikų, cinko, kalcio ir vitaminų B1, B2, B6 ir B12. Jogurtas turi būtinų maistinių medžiagų, kurios mažina raukšles ir spuogus, o oda tampa švelni, drėgna ir lygi. Jei norite dvigubai daugiau baltymų, išbandykite graikišką jogurtą. Baltymai padeda atkurti laisvųjų radikalų pažeistą odą. Cinkas padeda pašalinti spuogus ir aknę. Jogurte esanti pieno rūgštis yra natūralus šveitiklis, kuris sumažina porų dydį, išlygina odos tonusą ir tekstūrą, o oda tampa lygi. Jogurte esantys fermentai natūraliai drėkina odą, todėl ji tampa švelni ir švytinti.