Verslas

Logotipų kūrimas: kas juos kuria?

Logotipų DizainasJei prieš dešimt ar daugiau metų logotipų kūrimas nebuvo labai svarbi sritis, tai, reikia pastebėti, jog paskutiniaisiais metais jam yra skiriama kur kas daugiau dėmesio. Viena iš priežasčių, kodėl taip nutiko, yra ta, jog šiuo metu pasaulyje įkurtos įmonės skaičiuojamos šimtais tūkstančių, o kiekviena iš jų turi turėti logotipą. Nesunku suprasti, jog esant tokiai galybei įmonių, kuriant naują logotipą, reikia skirti daugiau atidumo, kadangi naujasis logotipas negali turėti didelio panašumo į jau sukurtus logotipus. Reikia pabrėžti, jog šis reikalavimas yra vienas rimčiausių, kuris taikomas logotipų kūrimui. Vis dėlto, tikrai ne visiems žmonėms, kuriems yra reikalingas naujas logotipas, pavyksta savarankiškai susidoroti su šia užduotimi. Tokiu atveju, yra ieškoma žmonių, kurių veiklos sritis yra logotipų kūrimas. O kas juos kuria?

Vienas iš pasirinkimų, kuris yra įmanomas tuo atveju, kuomet yra reikalingas naujas logotipas, yra juos kuriančios įmonės. Dėmesį verta atkreipti į tai, jog logotipų kūrimo verslas atsirado palyginti neseniai, tad juos kol kas tokio pobūdžio įmonių yra nedaug. Kita vertus, logotipų kūrimas nėra ilgus mėnesius trunkantis procesas todėl paprastai tokio pobūdžio įmonės beveik visada yra pasiruošusios priimti naujus užsakymus.

Tiems, kuriems yra reikalingas logotipas, galioja ir dar vienas tokios situacijos sprendimo būdas – galima kreiptis į laisvai samdomus logotipų kūrėjus. Laisvai samdomų darbuotojų tarpe ši paslauga atsirado taip pat neseniai. Tam įtakos turėjo neseniai atsiradęs susidomėjimas šia paslauga.

Na, o pabaigai belieka tik priminti, jog tiek vienu, tik kitu atveju, (nesvarbu, ką pasirinktumėte – įmonę ar laisvai samdomą darbuotoją), teks ne vieną kartą susitikti su laisvai samdomu ar įmonės darbuotojais, kadangi logotipų kūrimas yra kūrybinis procesas. Ypač svarbus yra pirmasis susitikimas: jo metu tiksliai ir aiškiai išsakykite, ko tikitės iš naujojo produkto, kokius jūsų lūkesčius jis turėti atitikti ir pan. Taip pat nepamirškite aptarti ir kitų svarbių dalykų: kiek laiko truks logotipo kūrimas, kiek kainuos ši paslauga, kaip bus mokama (iš karto ar dalimis) ir pan.