Mada

Liucija Domkutės tikslas – kasdien išmokti ko nors nauja

VDA Kostiumo dizaino katedros I kurso magistrantė Liucija Domkutė nuo mažens žinojo, kad stos į meninės pakraipos studijas. Besimokydama mokykloje išbandė daug dailės sričių, meilė tapybai išliko iki šių dienų, bet sustojo ties mados dizainu, nes jaunos kūrėjos nuomone, šioje srityje susijungia menas, dizainas ir komercija, o tai Liucijai – svarbu ir intriguoja.

Dizainerės nuomone, bakalauro studijos leido jai suprasti mados dizainerio specialybės esmę, išmokti savo idėjas iki gaminio, produkto, susikurti atpažįstamą stilistiką ir padirbėti mados industrijoje.

Pusę paskutinių bakalauro studijų metų Liucija praleido VDA Dizaino inovacijų centro… rūsyje. Būtent ten įsikurę lazerio dirbtuvės, kur studentė “audė” audinius ir faktūras savo baigiamajai kolekcijai SCALA. “Mėgstu inovacijas, audinio kūrimo procesą – tai suteikia mano kūrybai maksimalios asmeninės saviraiškos”, – teigia ji.

Pamėgiai Liucijai atnešė sėkmę – ji tapo “Jaunojo dizainerio prizo” konkurso I vietos nugalėtoja mados dizaino srityje, kolekciją pristatė tarptautiniame jaunųjų dizainerių konkurse “Russkij siluet” (Maskva, Rusija), transformavusi ją, pristatė tarptautiniame jaunųjų dizainerių konkurse “Mados injekcija”, šį pusmetį spėjo duoti interviu Vokietijos televizijai ir… vėl grįžo prie lazerio.”Magistro studijų metu  tęsiu  ankstesnės kolekcijos SCALA mintį: inovatyvių audinių, pakaitalų kūrimą pritaikant juos drabužio kūryboje”, – sako L.Domkutė.

Dalyvavimas konkursuose jaunos kūrėjos nuomone – stimulas, ambicijos, intriga. Mados dizaino specialybėje tai svarbus momentas, motyvuojantis tobulėjimui, drąsai pristatyti savo kūrybą.

Provokuojamai paklausta, kuo bus užaugusi, L.Domkutė susimąsto: “ Viena vertus, lengvas, kita – sunkus klausimas. Sunku pasakyti,  kada ateina  momentas, kai gali save laikyti “užaugusiu” .Gal  tokia jau esu ir esu kostiumo dizainerė?.. Tobulėjimą laikau nenutrūkstančiu procesu. Gyvenimo tikslas – kiekvieną dieną dieną išmokti kažko naujo, patirti, pajusti. Noriu gyvenime mėgautis pačiu gyvenimu per veiklą kurią užsiimu. Šiuo metu tai darau per mados dizaino specialybę, bet, manau, gyvenime neatsisakysiu išbandyti ir kitų sričių”.

MADOS KANDYJE L. Domkutė pristato naujausią savo kolekciją FW 13 (fall/winter 2013). Kolekcijos siluetai pretenduoja į klasikinius , tačiau per detales atsiskleidžia šiuolaikinės mados pusė, stilių eklektika ir gatvės mados elementai. Visi elementai susipindami sukuria subtilų klasikinį, švarų, urbanistinį stilių. Kolekcijos audiniai natūralūs ir kokybiški, kadangi kuriant daiktą buvo mąstoma ne tik apie estetinę pusę, bet ir komfortą.

Aplankykite Mados kandį ir susipažinkite su kitais dizaineriais: https://www.madoskandis.lt