Įvairūs

„Lifosos“ vadovybė ir profesinės sąjungos sveikina Seimo ekonomikos komiteto iniciatyvą svarstyti bendrovės ateities perspektyvas

Trečiadienį Lietuvos Respublikos Seimo ekonomikos komitete vyko bendrovės „Lifosa“ klausimo svarstymas. Uždarame posėdyje dalyvavę parlamentarai, šalies atsakingų institucijų ir „Lifosos“ atstovai aptarė dabartinę padėtį Kėdainių fosforo trąšų gamykloje. Šiuo metu „Lifosos“ veikla sustabdyta. Įmonėje vykdomi planiniai kasmetinio remonto darbai, tolesnės veiklos atnaujinimo data dar nėra patvirtinta.

Posėdyje taip pat dalyvavo kitos „EuroChem“ grupės bendrovės, veikiančios Antverpene, Belgijoje, generalinis direktorius ir bendrovės „Lifosa“ valdybos narys Filipas Dejonghas (Filip Dejongh). Jis susirinkimo dalyviams pristatė Antverpene veikiančios gamyklos, kurioje pagaminama dvigubai daugiau produkcijos negu „Lifosoje“, veiklos modelį, pagal kurį bendrovė laisvai vykdo veiklą, yra visiškai integruota į „EuroChem“ tiekimo ir pardavimų grandinę ir tuo pačiu laikosi Europos Sąjungos taikomų sankcijų. „Lifosos“ vadovybė prašė Lietuvos valdžios institucijų apsvarstyti tokio nepertraukiamo ir ekonomiškai tvaraus įmonės veiklos modelio taikymą.

„Esu dėkingas už suteiktą galimybę kompetentingoms Lietuvos valdžios institucijoms pristatyti sankcijas atitinkantį veiklos modelį, pagal kurį jau daugiau nei vienerius metus veikia mūsų gamykla Belgijoje. Man, gamybinės bendrovės vadovui, labai svarbu, kad mano ilgamečiai kolegos „Lifosoje“, kaip ir mes Antverpene, galėtų atnaujinti nepertraukiamą veiklą, nepaisant dabartinių aplinkybių“, – sako Filipas Dejonghas.

Po posėdžio „Lifosos“ profesinių sąjungų lyderiai kartu su bendrovės vadovybe dėkojo Seimo ir kitų nacionalinių valdžios institucijų atstovams už konstruktyvų susitikimą.

„Daugiau negu 900 darbuotojų ateitis priklauso nuo to, ar bus surastas geriausias įmanomas sprendimas bendrovei. Tikimės, kad atsakingos valstybės institucijos, laikinasis bendrovės administratorius ir įmonės vadovybė toliau sieks rasti sprendimus, užtikrinančius nuolatinį nepertraukiamą įmonės darbą“, – teigia Kęstas Šlama, vienos iš AB „Lifosa“ darbuotojus vienijančių profesinių sąjungų lyderis.

Bendrovės vadovybė taip pat pakomentavo įvykusį posėdį.

„Seimo ekonomikos komiteto nariams ir kitų atsakingų nacionalinių institucijų atstovams esame dėkingi už produktyvų susitikimą ir pastangas kartu su bendrove rasti būdą, kuris leistų „Lifosai“ atnaujinti veiklą ir dirbti visiškai skaidriai, laikantis sankcijų. „Lifosa“ yra sėkminga ir pelninga bendrovė, tačiau dėl taikomų sankcijų ir laikino administravimo statuso pastaraisiais metais patyrėme tiekimo grandinės trikdžių, trūko žaliavų ir buvo apribotos galimybės gauti finansavimą. Dėl to bendrovė iki šios dienos jau prarado daugiau nei 100 mln. eurų pajamų. Akivaizdu, kad dabartinėmis sąlygomis „Lifosa“ yra nepajėgi tvariai veikti“, – pabrėžia bendrovės „Lifosa“ generalinis direktorius Andrijus Savčiukas.

Pranešimą paskelbė: Ieva Zujūtė , UAB „Fabula ir partneriai”