Įvairūs

Lietuvos bankų asociacijos prezidentu laikinai paskirtas Aidas Budrys

Lietuvos bankų asociacijos (LBA) valdyba, reaguodama į asociacijos prezidentui Mantui Zalatoriui pareikštus įtarimus, jo apribotas galimybes atlikti LBA veiklai užtikrinti reikalingas funkcijas ir gavusi M. Zalatoriaus prašymą laikinai suspenduoti jo pareigas, laikinai sustabdė jo, kaip asociacijos prezidento, pareigų vykdymą. Eiti LBA prezidento pareigas laikinai paskirtas ilgametis asociacijos darbuotojas ir dabartinis viceprezidentas Aidas Budrys. 

Tokį sprendimą LBA valdyba, kurioje dalyvauja bankų „Danske Bank“, „Luminor“, SEB, „Swedbank“ ir Šiaulių banko atstovai, priėmė šiandien sušaukto neeilinio valdybos posėdžio metu. 

Laikinai paskirtas vadovas Aidas Budrys užtikrins tolesnį būtiną asociacijos funkcijų vykdymą ir finansų sektoriaus atstovavimą. 

Bankų sektoriaus dalyviai yra sunerimę dėl viešai paskelbtos informacijos ir pareikštų įtarimų LBA prezidentui bei pabrėžia, kad bankai savo veikloje vadovaujasi aukščiausiais etikos standartais ir skaidrumo principais, jų principingai laikosi. 

LBA nariai yra pasiruošę bendradarbiauti su teisėsaugos institucijomis ir suteikti visą reikalingą informaciją, kad į visus kylančius klausimus dėl lig šiol pareigas ėjusio LBA prezidento M. Zalatoriaus veiklos būtų atsakyta.

LBA valdybos vardu:

„Danske Bank“ Lietuvos filialo direktorius Ramūnas Bičiulaitis,

„Luminor“ vadovas Lietuvoje Andrius Načajus,

SEB banko valdybos pirmininkas Raimondas Kvedaras,

„Swedbank“ valdybos pirmininkė Dovilė Grigienė,

Šiaulių banko administracijos vadovas Vytautas Sinius

Pranešimą paskelbė: Valerija Kiguolienė, Lietuvos bankų asociacija
Lietuvos bankų asociacijos prezidentu laikinai paskirtas Aidas Budrys