Įvairūs

Lietuvos valstybės archyvuose lankėsi projekto „Moksleiviai – į Vyriausybę“ dalyviai

Rugpjūčio 23 d. Lietuvos valstybės archyvuose lankėsi projekto „Moksleiviai – į Vyriausybę“ dalyviai. Kauno technologijų universiteto gimnazijos abiturientės Ieva Žukauskaitė, nuo rudens pradėsianti Programų sistemų studijų programą, ir Aušrinė Vilimaitė, pasirinkusi komunikacijos studijas, susitiko su Lietuvos vyriausiojo archyvaro tarnybos Dokumentų ir archyvų valdymo ir naudojimo skyriaus vedėja, laikinai atliekančia Lietuvos vyriausiojo archyvaro funkcijas, dr. Daiva Lukšaite, Lietuvos centrinio valstybės archyvo direktoriaus pavaduotoja Inga Vizgirdiene, Lietuvos valstybės naujojo archyvo l.e.p. Dokumentų valdymo priežiūros skyriaus vedėju Dovydu Mozūru bei aplankė Lietuvos valstybės naująjį archyvą, apsilankė Lietuvos centrinio valstybės archyvo vaizdo ir garso dokumentų saugyklose.

Projekto dalyvėms glaustai buvo pristatyta valstybinės archyvų sistemos struktūra (devyni valstybės archyvai ir Lietuvos vyriausiojo archyvaro tarnyba), šių įstaigų specifika, atliekamos funkcijos. Jos turėjo galimybę susipažinti ir su archyvų informacinėmis sistemomis – Elektroninio archyvo informacine sistema (https://eais.archyvai.lt/), atnaujinta platforma www.ekinas.lt. Archyvų saugyklų mastas ir technologijos merginas išties privertė nustebti.
„Apie archyvus daugelis galvoja kaip apie relikvijas saugančią vietą, bet archyvai ir archyvarų darbas yra apie ateitį. Įspūdį daro nuolatinės pastangos ir inovatyvių būdų išsaugoti informacijos laikmenas atradimai. Valstybės archyvų sistemos atstovai ne tik aktyviai dalyvauja tarptautinių organizacijų veiklose, bet ir turi platų tarptautinių partnerių tinklą,“ – po viešnagės archyvuose savo įspūdžiais dalijosi Ieva.

Kasmetinis Vyriausybės kanceliarijos kartu su projekto partneriais – Lietuvos moksleivių sąjunga ir Nacionaline moksleivių akademija organizuojamas projektas „Moksleiviai – į Vyriausybę“ šiemet vyksta rugpjūčio 22–26 d. Jo metu 30 baigiamųjų klasių moksleivių iš visos Lietuvos kviečiami iš arti susipažinti su Lietuvos Respublikos Vyriausybės veikla ir darbu viešajame sektoriuje. Šių metų projekto tema „Moksleiviai Lietuvos ateičiai“ skirta „Lietuva 2050“ strategijos kūrimui. Moksleiviai visą savaitę svarstys, aptarinės ir diskutuos apie Lietuvos ateitį įvairiose srityse. Moksleivių lauks bendra užduotis – apgalvoti, kaip Lietuva atrodys 2050-aisiais, kokių pokyčių sveikatos, kultūros, ekonomikos, klimato kaitos ir kitose srityse ateityje gali tikėtis Lietuvos gyventojai.

Pranešimą paskelbė: Agnė Vilkišienė, Lietuvos vyriausiojo archyvaro tarnyba
Lietuvos valstybės archyvuose lankėsi projekto „Moksleiviai – į Vyriausybę“ dalyviai