Įvairūs

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas priėmė TollNet kasacinį skundą ir taikė laikinąsias apsaugos priemones

Praha, 2024 m. vasario 5 d. – 2021 metais Čekijos įmonė TollNet pateikė patraukliausią pasiūlymą dėl elektroninės kelių rinkliavos informacinės sistemos kūrimo ir diegimo Lietuvoje viešajame pirkime, kurį organizavo AB Lietuvos automobilių kelių direkcija (LAKD). Tačiau papildomo vertinimo metu nugalėtoju paskelbta įmonė Proit, kurios pasiūlymas, anot TollNet, pažeidė pirkimo sąlygas.

Po to, kai Proit apskundė pirminius konkurso rezultatus teisme, šios įmonės pasiūlymas vėliau buvo pasirinktas kaip laimėjęs, nepaisant to, kad tiekėjas pateikė perkančiajai organizacijai tikrovės neatitinkančią, nepilną ir prieštaringą informaciją apie tariamai įgytą patirtį. Tai neteisingai suteikė šiam tiekėjui papildomų taškų vertinime.

„Elektroninė kelių rinkliavos informacinė sistema yra strateginė valstybės infrastruktūra. Yra rizika patikėti tokią sistemą įmonei, kuri pateikia tikrovės neatitinkančią informaciją viešajame pirkime ir yra įtraukta į nepatikimų tiekėjų sąrašą dėl reikšmingų pažeidimų vykdant kitą viešojo pirkimo sutartį. Be to, tiekėjo ryšiai su Rusijos Federacija šiuo metu kelia tiesioginę grėsmę Lietuvos nacionaliniams interesams“, – teigė TollNet valdybos pirmininkas Pavel Bednář.

TollNet, sėkmingai įgyvendinusi elektroninių kelių rinkliavos informacinių sistemų projektus Čekijoje ir Slovakijoje, taip pat elektroninių vinječių sistemų rangos ir eksploatavimo projektus Slovakijoje ir Slovėnijoje, džiaugiasi, kad Lietuvos Aukščiausiasis Teismas priėmė kasacinį skundą tolesniam nagrinėjimui ir taikė laikinąsias apsaugos priemones – sustabdė pirkimą ir įpareigojo atsakovą (LAKD) nepasirašyti sutarties.

Apie TollNet

TollNet, ITIS Holding dukterinė įmonė, yra žymi technologijų įmonė, specializuojasi pažangių sprendimų transporto infrastruktūrai kurti ir įgyvendinti. Su būstine Prahoje, Čekijoje, TollNet įtvirtino stiprią poziciją Vidurio ir Rytų Europoje. Garsėdama inovacijomis ir kompetencija, įmonė išsiskiria sukurdama pažangias sistemas elektroniniam mokesčių rinkimui, eismo valdymui ar sąskaitų išrašymui komunalinių paslaugų srityje. Jos portfelį sudaro sėkmingi projektai Čekijoje, Slovakijoje, Slovėnijoje ir už jos ribų, atspindintys gebėjimą teikti sudėtingus infrastruktūros sprendimus pasauliniu mastu.

Daugiau informacijos galite rasti www.tollnet.cz ir www.itisholding.com.