Įvairūs

„Lidl Lietuva“ plečia elektromobilių įkrovimo stotelių ir saulės elektrinių tinklą

Siekdama tausoti aplinką „Lidl Lietuva“ ne tik pati naudoja atsinaujinančių šaltinių elektros energiją, bet ir didina galimybes tvaria energija naudotis prekybos tinklo klientams. Šiuos metus „Lidl Lietuva“ pradėjo plėsdama elektromobilių įkrovimo stotelių tinklą bei įrenginėdama daugiau saulės elektrinių ant įmonės pastatų. 

Vien per šių metų sausio–vasario mėnesius elektromobilių įkrovimo stotelių tinklą „Lidl“  išplėtė nuo 11 iki 14 stotelių. Taip pat nuo šiol automobilių įkrovimo paslauga galima naudotis ir naktį, kuomet „Lidl“ parduotuvės nedirba. Kartu sumažinta ir depozito suma, kuri yra rezervuojama norint pasinaudoti įkrovimo paslauga.

„Elektromobiliai – vienas iš būdų mažinti aplinkos taršą ir priklausomybę nuo iškastinio kuro. Siekdami paskatinti elektromobilių plėtrą Lietuvoje, stengiamės sudaryti klientams kuo patogesnes jų įkrovimo sąlygas. Dėl to nuo šių metų pradžios pradėjome taikyti vieną patraukliausių kainodarų rinkoje. Be to, „Lidl“ elektromobilių stotelėse Lietuvoje naudojama tik atsinaujinančių šaltinių elektros energija, todėl įkrovimo paslauga besinaudojantys klientai gali būti tikri, kad prisideda prie CO2 emisijos mažinimo“, – sako „Lidl Lietuva“ Centrinės tarnybos vadovas Marius Kybartas.

Prie „Lidl“ parduotuvių galima įkrauti tiek AC, tiek DC jungtis turinčius elektromobilius. Įkrovimas greito įkrovimo prieiga (DC) kainuoja 0,44 €/kWh, o lėto įkrovimo jungtimi (AC) – 0,36 €/kWh. Maksimalus leistinas krovimo laikas DC jungtimi yra 1 val., AC jungtimi – 3 val. Praėjus šiam laikui, krovimas yra automatiškai išjungiamas. Daugiau informacijos apie elektromobilių įkrovimą ir apmokėjimą galima rasti čia.

Keturios elektromobilių įkrovimo stotelės yra įrengtos Vilniuje (Salomėjos Nėries g. 16, Gariūnų g. 66, Nemenčinės pl. 15, Barčių g. 1), dvi – Kaune (Savanorių pr. 315, B. Brazdžionio g. 23B), po vieną – Šiauliuose (Tilžės g. 217), Klaipėdoje (Statybininkų pr. 18), Alytuje (Likiškėlių g. 31), Elektrėnuose (Sabališkių g. 1D), Palangoje (Klaipėdos pl. 59), Rokiškyje (Respublikos g. 113), Kaišiadoryse (Gedimino g. 135A) bei Nemenčinėje (Vilniaus g. 42). Trys iš jų buvo įrengtos ką tik atidarytose naujose parduotuvėse Alytuje, Klaipėdoje ir Kaune. 

Bus įrengta beveik pusė šimto saulės elektrinių

Prekybos tinklas perka tik žaliąją elektros energiją bei gamina ją pats savo saulės elektrinėse. Netrukus, pabaigus šiuo metu vykstančias naujų elektrinių statybas, net 51 „Lidl“ parduotuvė turės saulės elektrinę ant savo stogo, o dar viena bus įrengta ant logistikos centro, esančio Ramučiuose, Kauno rajone. 

„Per 2021 finansinius metus net 99 proc. visos „Lidl Lietuva“ suvartotos elektros energijos buvo išgauta iš atsinaujinančių energijos šaltinių. Likusią dalį sudaro kai kurių nuomojamų pastatų suvartota energija, kurią perka tų pastatų valdytojai ir tam mes neturime įtakos. Siekdami mažinti tinklo priklausomybę nuo išorinių elektros tiekėjų, palaipsniui plečiame įmonei priklausantį saulės elektrinių parką“, – teigia „Lidl Lietuva“ Centrinės tarnybos vadovas.

Mažina poveikį aplinkai ir kitais būdais

Dar pernai „Lidl Lietuva“ pradėjo kompensuoti savo operatyvinės veiklos šiltnamio efektą sukeliančių dujų (ŠESD) emisiją ir taip tapo klimatui neutralia įmone. Nepaisant to, prekybos tinklas ir toliau stengiasi kuo labiau mažinti savo ŠESD pėdsaką. 

„Tam tikrų veiksmų ėmėmės dar „Lidl“ veiklos Lietuvoje pradžioje, pavyzdžiui, jau nuo 2016 m. perkame iš atsinaujinančių šaltinių pagamintą elektros energiją. Parduotuvėse taip pat naudojame LED apšvietimą, kuris įsijungia ir išsijungia automatiškai pagal parduotuvės darbo laiką, bei kitus inovatyvius energijos taupymo sprendimus. Įgyvendindami įmonės klimato strategiją, taip pat plečiame natūralių šaltnešių naudojimą parduotuvių ir logistikos centro šaldymo sistemose“, – pasakoja Rasa Didjurgytė, „Lidl Lietuva“ socialinės atsakomybės konsultantė.

Prekybos tinkle jau nuo 2017 m. įdiegtas energijos vadybos standartas ISO 50001, o pastatai statomi taip, kad atitiktų tvaresnių pastatų sertifikato „Edge“ reikalavimus. Šį sertifikatą turi daugiau nei pusė „Lidl“ parduotuvių Lietuvoje ir Kauno rajone esantis logistikos centras.

Šiuo metu Lietuvoje iš viso veikia 68 „Lidl“ parduotuvės 26-uose šalies miestuose – Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Alytuje, Marijampolėje, Kėdainiuose, Telšiuose, Kretingoje, Mažeikiuose, Tauragėje, Jonavoje, Panevėžyje, Ukmergėje, Utenoje, Plungėje, Palangoje, Elektrėnuose, Visagine, Šilutėje, Radviliškyje, Vilkaviškyje, Druskininkuose, Rokiškyje, Kaišiadoryse ir Nemenčinėje.

Pranešimą paskelbė: Kamilė Augėnaitė, UAB „coagency”