kaimo turizmo sodybos
Namams

Lauko baldai: kokias klaidas darome rinkdamiesi?

Atėjus pavasariui, vis dažniau norisi pasimėgauti saulės spinduliais ir vakarą praleisti gryname ore. Dar geriau, jei tai pavyksta padaryti nuosavame kieme ar terasoje, tačiau tam, kad ši poilsio zona iš tikrųjų būtų jauki, reikia tinkamai pasirinkti lauko baldus. Šį kartą aptarsime dažniausiai pirkėjų daromas klaidas – jei išvengsite jų, viso šiltojo sezono metu galėsite mėgautis nuostabiomis akimirkomis lauke.

  1. Neįvertinamas erdvės dydis. Tikslūs išmatavimai – pagrindinė taisyklė perkant tiek kambario, tiek lauko baldus, todėl ir šiuo atveju svarbu įvertinti kiemo ar terasos dydį ir pasvarstyti, kaip maksimaliai jį išnaudoti. Galbūt kai kuriuos gaminius teks pakeisti mažesniais, o gal priešingai – nusibraižę teritorijos planelį pastebėsite, jog erdvė atrodo pakankamai tuščia. Lauko baldai išsiskiria ypatingai gausiu asortimentu, tad net ir itin mažam sklypui galima surasti tinkamus, tačiau svarbu žinoti, kokios Jūsų galimybės.
  2. Per mažai dėmesio skiriama medžiagoms ir kokybei. Svarstydami, kurie lauko baldai mums tiktų labiausiai, pirmiausia pagalvojama apie bendrą eksterjerą ir šių gaminių stilių. Žinoma, išvaizda yra svarbus momentas, tačiau svarbu nepamiršti, jog šiuos baldus gali paveikti įvairios oro sąlygos, todėl verčiau pirmenybę teikti ne dizainui, bet kokybei. Susipažinkite su skirtingų medžiagų savybėmis ir privalumais, pasidomėkite, kurios iš jų geriausiai tinka lauko sąlygoms – kuo daugiau informacijos turėsite, tuo mažiau nusivylimų teks patirti.
  3. Pamirštama pagalvoti apie klimatą. Mūsų šalyje orai ne visuomet lepina ir vasaros sezono metu, todėl rinkdamiesi turėtumėte atsižvelgti į baldų atsparumą. Kai kurios medžiagos yra atsparios įvairiems išorės veiksniams ir vandeniui – nors už tokius baldus teks sumokėti šiek tiek daugiau, galėsite būti tikri, kad jie patikimai tarnaus ilgiau nei vieną šiltąjį sezoną. Iš įvairių medžiagų pagaminti kokybiški lauko baldai gera kaina parduodami Pigu.lt internetinėje parduotuvėje – čia tikrai bus iš ko pasirinkti.
  4. Nepagalvojama apie funkcionalumą. Svarbu ne tik įsigyti tinkamo dydžio lauko baldus, bet ir pagalvoti, ar juos savo vietoje galėsite palikti ir tada, kai orai gerokai atvės. Tuomet, kai atsakymas į šį klausimą yra neigiamas, iš anksto vertėtų nuspręsti, kur juos laikysite – jei neturite daug vietos, verčiau rinktis kompaktiškesnius, lengvai išardomus ar sulankstomus variantus. Atkreipkite dėmesį, kad papildomai galima įsigyti specialius lauko baldų uždangalus – tuomet nebeteks jaudintis, ką su jais reikės daryti žiemą.
  5. Ignoruojami poreikiai. Prieš perkant baldus, reikėtų apsvarstyti, kiek žmonių dažniausiai kartu su Jumis vakaroja lauke, ar labiau esate orientuoti į kokybišką poilsį, ar visgi ieškote tiesiog patogios vietos prisėsti bei išgerti kavos. Nuo visų šių aspektų priklausys, kokie lauko baldai Jums tiks geriausiai, tačiau žinoma, svarbu savo poreikius suderinti su kiemo dydžiu ir galimybėmis. Jei erdvės yra daugiau, nepamirškite ir mažųjų – jiems pritaikyti vaikiški lauko baldai padovanos daug malonių emocijų.

Taigi norėdami išsirinkti visus lūkesčius atitinkančius kokybiškus baldus, turėtumėte įvertinti esminius pasirinkimo kriterijus – baldų kokybę, jų naudojimo tikslą, vietą ir nepamiršti savo bei namiškių poreikių. Apgalvojus visus šiuos aspektus, beliks apsispręsti dėl baldų spalvos bei dizaino – tik tuomet galėsite maksimaliai atsipalaiduoti ir pasimėgauti ramybe ar malonia draugų kompanija.