Namams

Lauko apšvietimas – saugių namų garantas

elektros darbaiGyvenamųjų namų kiemų, sodybų ir sodų lauko apšvietimas esant tamsiajam paros metų laikui neretai būna nepelnytai pamirštas. Jeigu turite nuosavą kiemą, jame reikės daug šviesos, kadangi kieme praleidžiate tikrai daug laiko. Kaip ir ką reikia apšviesti savo kieme geriausiai žino tik patys namų šeimininkai, bet vis dėlto tam, kad apšvietimas tikrai būtų efektyvus, pravartu būtų kreipti į meistrus, kurių pagrindinė veikla yra elektros darbai Kaune, Vilniuje, Panevėžyje ir kituose didžiuosiuose šalies miestuose. Jie geriausiai žino apšvietimo saugos, ekologinius, ekonominius aspektus.

Jeigu elektros darbai bus atlikti nekokybiškai, tai elektros laidai ir kabeliai, prailgintojai ir jungtys, esančios lauke, gali tapti pavojingi. Tekanti elektra, vanduo bei šaltis gali sukelti netikėtų pavojų. Pats lengviausias ir teisingiausias laikas imtis įrengti lauko apšvietimą, tai užsiimti juo tada, kai vyksta namo bei teritorijos planavimas ir statybos. Šalia pastatų architektų, dizainerių, apželdinimo specialistų ir kitų statybų partnerių būtina konsultuotis ir su apšvietimo architektais bei inžinieriai. Jie ne tik išmano, kas yra gražu ir negražu, bet ir tai, kas geriausiai tinka kiekvienam kiemui, sodybai, sodui. Būtina teisingai parengti apšvietimo scenarijų ir tinkamai sudėlioti visus akcentus.

Lauko apšvietimas gali būti funkcinis, kai apšviečiamos namo durys, garažas, vartai, takas iki durų, terasa ir pan., dekoratyvus, kai šviesa krinta ant namo fasado, gėlynų, medžių, skulptūrų, bei apsauginis, kuris apšviečia visą sklypo perimetrą. Be abejo, visų svarbiausias yra funkcinis apšvietimas, tačiau siekiant gyvenamosios aplinkos estetikos negalima atsisakyti ir dekoratyvaus. Iš anksto ruošiantis apšvietimo įrengimui pamatysite, jog tas pats apšvietimas gali būti ir funkcionalus, ir dekoratyvus – apšviesti ir durų spyną, ir pievelėje esančius rožynus.

Kiek daugiau rūpesčių iškils, jeigu apšvietimu imsite rūpintis tada, kai jau turite visiškai pastatytą namą ir įrengtą kiemą bei sodą. Tokiu atveju geriausia kreiptis į tuos žmonės, kuriems elektros darbai yra kasdienybė.

Darydami apšvietimo planą atkreipkite dėmesį į šiltų ir šaltų spalvų žaismą. Juk jeigu savo kieme prismeigsite daug šalta melsva šviesa šviečiančių saulės baterijų žibintų, negausite nei šviesos, nei grožio. Namo fasadas, takeliai, terasa, augalai bei dekoracijos turi būti apšviečiami tik šiltomis spalvomis, kadangi ji švelniai pabrėžia tai, ką norite išryškinti ir kviečia užeiti. Šalta spalva apšvieskite vandenį ir jis taps švaresnis, skaidresnis, gilesnis.

Kiemo apšvietimas grįžus namo suteikia saugumo jausmą, be to, kaip malonu grožėtis paties sodintais dekoratyviniais augalais vakarėjančiame sode. Ką ir kur norite apšviesti savo kieme yra asmeninis kiekvieno namo šeimininko reikalas. Apšvietimo kiekis taip pat priklauso nuo individualios situacijos bei saiko. Vis dėlto, rekomenduojama savo kiemo, sodo ar sodybos neperkrauti žibintais, lempomis, girliandomis bei kitais šviečiančiais daiktais – tai galite daryti per Kalėdas. O kiekvienai dienai geriau naudokite mažiau įrangos, bet pasirūpinkite, kad ji būtų tikrai saugi, patikima, ekonomiška ir ilgiau tarnaujanti.