langų valytuvai
Įvairūs,  Namams

Langų valytuvai: kaip išsirinkti ir prižiūrėti?

Turbūt daugeliui vairuotojų yra tekę atsidurti situacijose, kai pliaupiant lietui, kaip tyčia netinkamai veikia automobilio langų valytuvai. Kartais norisi kaltinti gamintoją, kartais tenka sustoti, tačiau pakeisti valytuvus skuba ne dažnas. Nors specialistai informuoja, jog vidutiniškas valytuvų tarnavimo laikas yra nuo 6 mėnesių iki pusantrų metų. Iš ilgiau tarnaujančių valytuvų nereikėtų tikėtis aukštos kokybės darbo atlikimo. O apie tai, kad valytuvus laikas keisti, informuoja keli paprasti jų siunčiami signalai.

  • Palieka nešvarumų. Jeigu valytuvas nenuvalo stiklo tinkamai ir pro jį dėl susikaupusių nešvarumų vis tiek sunku matyti, greičiausiai tai signalas, jog valytuvai netinkamai prispausti. Taip gali nutikti ir atsipalaidavus valytuvo spyruoklei. Jeigu jos pakeisti neįmanoma, greičiausiai, teks ieškoti naujų valytuvų.
  • Cypia. Kartais vairuotojai mano, jog langų valytuvai cypia todėl, kad juos įjungiame ne laiku arba tuomet, kai stiklas sausas. Taip, tai iš dalies tiesa. Tačiau pasitaiko atvejų, kai valytuvai cypia atlikdami savo darbą. Tai gali būti arba mechanizmo gedimas arba netinkamai pasirinktas langų plovimo skystis. Tiesa, specialistai įspėja, jog ne retai valytuvai cypia todėl, jog yra pagaminti iš netinkamų medžiagų, tad geriausias pasirinkimas – tokius valytuvus pakeisti.
  • Palieka ruožus. Turbūt nėra nieko blogiau, kai papurškus langų valymo skysčio ir įjungus valytuvus, šie palieka skysčio ir vandens ruožus. Tai ne tik apsunkina matymą, bet ir gerokai „patampo nervus“. Jei ir Jūsų valytuvai panašiai streikuoja, reikėtų susirūpinti jų gumos kokybe. Dažniausiai tai reiškia, jog guma tiesiog jau atitarnavo savo laikas ir laikas pakeisti ją į minkštesnę.

Kaip išsirinkti naujus?

Pirmiausia, ieškant valytuvų, riekia apsispręsti, kokius juos norite įsigyti. Juk dažnai geros kokybės valytuvai parduodami ir padėvėtų automobilių dalių parduotuvėse. Dažniausiai čia perkant valytuvus, gali pavykti sutaupyti daugiausiai pinigų. Kita vieta – specializuotos parduotuvės ar įprastos parduotuvės. Jeigu ieškote būtent savo automobilio markės valytuvų, geriausiai kreiptis į specializuotus pardavėjus arba pavienius asmenis, parduodančius jau padėvėtas prekes. Tuomet būsite tikri, jog langų valytuvai pagaminti būtent Jūsų automobiliui.

Tačiau galima rinktis ir universalų variantą, kuris dažnu atveju yra šiek tiek pigesnis. Pavyzdžiui, kai kurie gamintojai siūlo vairuotojams rinktis standartinius valytuvus, kurie tinka net keliems automobilių modeliams. Dažniausiai tokių valytuvų ilgai ieškoti nereikia, jų net galima įsigyti degalinėje ar prekybos centre. Tačiau nereikėtų tikėtis, jog tokie valytuvai tarnaus itin ilgai ir kokybiškai, ne retai jų tarnavimo laikas yra trumpesnis nei originalių automobilio detalių.