Įvairūs

Konferencija Lietuvos bendruomenėms: ,,Užsieniečių integracija Vokietijoje – kokią patirtį perims Lietuvos bendruomenės?”

Lapkričio 12 d. VšĮ Bendrystės ir socialinių inovacijų centras rengia konferenciją ,,Užsieniečių integracija Vokietijoje – kokią patirtį perims Lietuvos bendruomenės?”  Konferencijos tikslas – iš pirmų lūpų išgirsti informaciją apie Vokietijoje vykstančias užsieniečių integracijos bei vietinių bendruomenių įtraukties praktikas, užduoti klausimus, diskutuoti su pranešėjais, analizuoti ir patiems kurti savo kelią. Konferencijoje dalyvaus bendruomenių atstovai iš įvairių Lietuvos savivaldybių.

Migracijos krizės akivaizdoje vis dažniau socialiniuose tinkluose, žiniasklaidoje susiduriame su nuomonėmis, jog Europa nesusidorojo su imigrantų antplūdžiu ir integracijos procesas abejotinas. Konferencijos metu norime išgirsti Vokietijos bendruomenių ir organizacijų istorijas iš pirmų lūpų. Todėl pakvietėme savo patirtimi pasidalinti žmones aktyviai įsitraukusius į bendruomeninę imigrantų įtrauktį skirtingose Vokietijos vietovėse, – nuo sostinės iki mažų miestelių. Konferencijos pranešėjai: Alexandra Haas – suaugusiųjų švietimo centro „vhs Rhein-Sieg“ katedros vedėja dalinsis patirtimis apie pabėgėlių integraciją kaimo vietovėse Rhineland‘e. Dorothee Frey-Burghardt – Herrsching prie Ammersee miestelio Bavarijoje gyventoja, savanoriaujanti jau 20 metų. Aukštutinės Bavarijos vyriausybės du kartus apdovanota už miestelyje gyvenančių įvairių tautų žmonių integraciją bendruomenėje. Benas Eberle – nuo 1994 m. vadovaujantis imigrantų konsultavimo ir gynimo centrui Berlyno Kreuzberge. Nuo to laiko centras tapo novatorišku informavimo, švietimo ir bendruomenės centru, padedančiu šeimoms, atvykusioms į Vokietiją iš kitų šalių įsilieti į visuomenę ir pilnavertį gyvenimą. Su juo diskutuosime apie įvairių tautų atstovų integraciją ir dalyvavimą visuomenėje, kaip kuriama bendra atsakomybė vietiniame lygmenyje.

Kokį kitataučių, gyvenančių Lietuvoje integracijos kelią rinktis Lietuvoje, priklauso tik nuo mūsų, todėl mums labai svarbu apie tai kalbėtis, išmokti analizuoti ir kritiškai vertinti informaciją. Siūlyti savo bendruomenėms tinkančius bendro, taikaus ir produktyvaus sambūvio būdus.

Pranešimus galite stebėti nuo 11:15 valandos  VšĮ Bendrystės ir socialinių inovacijų centro facebook paskyroje: https://www.facebook.com/bendryste.lt

Detali konferencijos programa: https://bendryste.lt/renginiai/konferencija-uzsienieciu-integracija-vokietijoje-kokia-patirti-perims-lietuvos-bendruomenes/

Konferenciją organizuoja:

VšĮ Bendrystės ir socialinių inovacijų centras, interneto platforma www.livelithuania.net

Projektą “Tautų kiemo platforma. II dalis” remia Vokietijos ambasada Vilniuje.

Renginio skelbimas facebooke https://www.facebook.com/events/313871360142006?ref=newsfeed

Lina Blažytė

VšĮ Bendrystės ir socialinių inovacijų centro direktorė

Savičiaus g.15, Vilnius, LT-01127

+370 609 97911
lina.blazyte@vrm.lt 
www.bendryste.lt

Pranešimą paskelbė: Božena Zaborovska-Zdanovič, LR Vidaus reikalų ministerija