pigus skrydziai
Kelionės

Kokiu transportu vykti slidinėti geriausia?

Artėjant žiemai nemaža dalis lietuvių pradeda planuoti atostogas užsienyje. Vienas populiarių sprendimų – slidinejimo keliones. Pasiryžus tokiai pramogai tenka apgalvoti daugybę dalykų. Svarbu ne tik pasirūpinti naujais arba nuomojamais drabužiais, įranga, nakvyne, maistu, bet ir pačiu kelionės būdu. Pagrindiniai yra trys: kelionė automobiliu, lėktuvu arba autobusu. Geriausią atrasite tik įvertinę individualias aplinkybes ir kiekvieno būdo privalumus bei trūkumus.

Nuosava transporto priemonė – vertinantiems komfortą

Automobilis yra viena geriausių transporto priemonių, jei turite įveikti gana nedidelį atstumą. Pavyzdžiui, pasirinkę slidinėjimą Lenkijoje, Čekijoje ar Austrijoje važiuoti mašina galite drąsiai. Tokia kelionė bus komfortiška, galėsite savarankiškai ir spontaniškai spręsti, kuomet sustoti pailsėti ar pavalgyti. Be to, galėsite susidaryti savo maršrutą, o visus daiktus patogiai susidėti bagažinėje ar ant stogo.

Tačiau toks keliavimo būdas turi ir kelis trūkumus. Vienas jų – greitis. Patyrusieji pataria slidinejimo keliones savo transportu rinktis tuo atveju, jei turite laisvas daugiau nei 3 dienas. Tokiu būdu galite nukeliauti tik palyginti nedidelį atstumą. Be to, kelionė finansiškai apsimoka tuomet, kai keliauja daugiau nei du žmonės. Su kitu trūkumu galite susidurti tuomet, jei vairuojate vienas: pasiekus tikslą gali norėtis pirmiausia ne vilktis slidinėtojo kostiumą, o tiesiog pailsėti ir išsimiegoti. Tačiau nepaisant minėtų trūkumų, toks keliavimo būdas – kone patogiausias iš visų.

Autobusas: pigu ir saugu

Atostogos yra nuostabi galimybė pailsėti, pasisemti naujų jėgų, patirti malonių nuotykių ir pasimėgauti įspūdžiais. Tačiau neretai šią galimybę užgniaužia rūpesčiai dėl geriausio maršruto, nakvynės, maisto. Pasirinkę keliauti autobusu šių kliūčių galite išvengti be jokio vargo. Jums tereikės mėgautis pro langą lekiančiais vaizdais ir smagia kompanija. Be to, pasinaudoję slidinejimo keliones akcija galite pramogoms sutaupyti nemažą sumą.

Deja, ne visi autobusai yra vienodai patogūs. Kai kuriuose per mažai vietos daiktams susidėti, įsitaisyti poilsiui. Vis dėl to tokie nepatogumai – retenybė. Ilgą kelionę dažnai praskaidrina ne tik gidų pasakojimai, bet ir nemokama prieiga prie interneto, kino filmai, karšti gėrimai. Be to, slidinejimo keliones autobusu trunka beveik tiek pat laiko, kiek automobiliu. Taigi, galite pailsėti nuo rūpesčių ir tikslą pasiekti išties patogiai, saugiai.

Lėktuvų skrydžiai – greičio mėgėjams ir dideliems nuotoliams

Lėktuvų išradimas atvėrė kelius visame pasaulyje. Tai – itin greita ir saugi transporto priemonė. Pasirinkę ją net ir toliausią šalį slidinėjimui galite pasiekti išties greitai, dažnai – net be persėdimo. Be to, jei skrendate pirmą sykį, pati kelionė gali būti stiprių potyrių šaltiniu. Privalumas ir tai, kad pasirinkę slidinejimo keliones paskutine minute galite gerokai sutaupyti.

Kita vertus, be akcijos skrydis gali būti išties brangus. Be to, išlaidos išauga, jei nuo nusileidimo vietos iki jūsų viešbučio lieka nemenkas atstumas. Tokiu atveju tenka arba sėsti į vietos autobusą, traukinį, arba ieškoti automobilių nuomos punkto. Dar vienas trūkumas – bagažo apribojimai. Jei vežatės kelis lagaminus, kuriuose – nelengva slidinėjimo įranga, gali tekti mokėti papildomai. Tačiau susiplanavę slidinejimo keliones 2020 metams iš anksto tikrai galite išlošti. Tuomet turėsite pakankamai laiko pigiems lėktuvų bilietams užsakyti ir patogiausiai nakvynei išsirinkti.

Kiekvienas keliavimo būdas turi savų skirtybių. Geriausią galite rasti tik įvertinę savo finansines galimybes, laiko sąnaudas, individualius komforto lūkesčius. Bet kuriuo atveju, slidinejimo keliones trunka vos kelias ar keliolika valandų, o džiaugsmas, patirtas matant kerintį kalnų kraštovaizdį ir įveikus visą trasą nustelbia visas smulkmenas.