Namams,  Pirkiniai

Kokios priežiūros reikia elektros generatoriui?

Pas rūpestingą šeimininką visi daiktai ir įrankiai tarnauja ilgai. Elekros generatorius kaip įrenginys yra gana paprastos konstrukcijos ir jei tvarkingai prižiūrėsite, jis tarnaus jums netgi kelis dešimtmečius. Jei laiku tliksite priežiūra ir pakeisite susidėvėjusias dalis kitaip būti ir negali. Na, reikia nepadaryti esminės klaidos, nenusipirkti pigaus kinietiško elektros generatoriaus kuriame, kaip rodo mūsų patirtis,  problemos yra tiesiog užprogramuotos. Be savalaikės priežiūros, negalime neparekomenduoti įsigyti pratęstą garantiją, dėl kurios būsite ramesni dėl gedimų šalinimo, ypač jei renkatės iš brangesnių generatorių.

Saugokite nuo drėgmės

Kaip ir kitos elektros prekė, generatorius taip pat yra iš tų įrengimų kuris nemėgsta drėgmės. Taip, jei užlis nesmakus lietus, neįvyks nieko blogo, tačiau ar stacionaus ar mobilus generatorius, geriau jei jis turėtų kažkokią nors ir nedidelę apsaugą nuo tiesioginio lietaus ir vėjo. Jei tai laikinas statinys reikia jį pastatyti tvirtai, nes veikiantis generatorius stipriai įkaista ir gali kilti gaisras. Tai negalioja stacionariems generatoriems kurie atsparūs vandeniui, turi iš skardos pagamintą korpusą su ventiliacinėmis angomis, pavyzdžius galite pasižiūrėti čia: https://technobaltic.lt/lt/produktai/elektros-generatoriai/

Darbas be poilsio kenkia ne tik žmonėms

Ar žinote, kad plonų kabelių naudojimas tiekiant elektrą įrenginiam labai pakelia įtampą o tai neigiamai veikia generatorių ilguoju laikotarpiu. Labai blogai jei pasibaigus kurui generatorius nustos veikti ir viskas sustos su įjungtais įrenginiais, tokių situacijų pasistenkite išvengti. Kitas dalykas kurį reikia atlikti nuolatos net jei ir nenaudojate generatoriaus bent trumpam įjungti generatorių, kad pasikrautų elektrinio starterio baterija. Tai svarbu daryti tam, kad būtumėte tikras, kad kai prireiks generatoriaus jis bus iš karto pasiruošęs įsijungti.

Stebėkite variklio tepalo lygį ir turėkite atsarginių dalių

Namuose nuolat turėkite tepalo atsargų ir atsarginį filtrą. Kuro filtro valymas reikia atlikti ne tik tuomet kai užsikemša, o profilaktiškai, tai ypač aktualus tiems kurie turi dyzelinius generatorius. Priešingu atveju, nešvarus kuras gali užkimštis žarneles, karbiuratorių ir bus reikalingas rimtesnis reimontas. Jei generatoriaus variklis naudoja vėsinimo skystį, jį taip pat reikia keisti ir stebėti jo kokybę ir vamzdelių sandarumą, nes laiku nepastebėjus nuotėkui veikiantis variklis gali perkaisti.