Grožis

Kokį plaukelių šalinimo metodą pasirinkti?

Vasarą atšilus orams vis daugiau moterų bei merginų pradeda rūpintis savo kūno nepageidaujamu plaukuotumu. Reikia nepamiršti šiuo klausimu užsiimti likus bent gerai savaitei iki planuojamos šventės ar atostogų pradžios. Kadangi pats depiliacijos procesas yra susijęs su nemaža dalimi nemalonių dalykų: sudirgusia bei išsausėjusia oda, įpjovimais, išbėrimais ar net įaugusiais plaukeliais. Nors didžioji dalis moteriškos lyties atstovių savo jautrias vieteles skuta naudojantis skutimosi peiliukais, tačiau visgi norime detaliau padiskutuoti apie galimus plaukelių šalinimo metodus.

Keletas faktų apie kūno plaukuotumą

Plaukai ant mūsų kūno turi labai svarbią paskirtį – jie atstoja tarsi apsaugą, kuri dengia didžiąją dalį mūsų kūno. Plaukeliai saugo mūsų odą nuo UV spindulių, bakterijų, įvairių traumų ar net netikėtų kūno temperatūros pokyčių. Plaukai sudaryti iš 98 procentų baltymų ir 2 procentų vandens. Plaukų sudėtis reiškia, kad jie nėra gyvi. Gyvą plauko dalį galime rasti tik prie pat šaknies, kur su ja yra ir plauko maišelis, esantis po oda. Būtent plaukų spalvą ir nusprendžia plauko maišelyje esantis melaninas. O dabar jūsų dėmesiui, keletas įdomių faktų apie plaukus:

  • Vidutiniškai plaukas per 1 parą paauga apie 4 milimetrus;
  • ~95 procentai viso mūsų kūno dengia plaukai;
  • Kai kurie plaukelių šalinimo būdai gali negrįžtamai pažeisti jūsų odą – ko pasekoje susidaro tamsios, labai ilgai neišnykstančios dėmelės;
  • Esant šiltajam metų laikui plaukeliai yra linkę augti greičiau;
  • Įaugę plaukeliai auga po mūsų oda tol, kol nėra galutinai pašalinimi.

Epiliacija ir depiliacija – tai ką visgi pasirinkti?

Labai dažnai moterys išgirdusios vieną ar kitą terminą galutinai taip ir nesuvokia šių žodžių reikšmės. Dėl itin didelio susidomėjimo bei kiekio klausimų, pasistengsime aiškiai išaiškinti pagrindinius skirtumus, taip pat teigiamas bei neigiamas savybes, kuriomis šie plaukelių šalinimo metodai pasižymi.

  • Epiliacija – ilgalaikis, labai gilus plaukelių pašalinimas. Po šios procedūros plaukeliai atauga per kur kas ilgesnį laikotarpį. Šį būdą rekomenduojame rinktis toms moterims, kurios yra labai užsiėmusios, neturinčios ir / ar nenorinčios skirti daug laiko grožio procedūroms. Žinoma, nereiktų pamiršti, kad epiliacija yra daug skausmingesnė nei depiliacija. Prie šio būdo galima priskirti epiliaciją lazeriu, fotoepiliaciją, elektroepiliaciją bei patį paprasčiausią plaukelių rovimą naudojantis epiliatoriumi.
  • Depiliacija – gana laikinas plaukelių pašalinimas. Šios procedūros metu plauko folikulas nėra pilnai pašalinimas ir lieka savo vietoje. Depiliacijos vienas iš minusų, kad plaukeliai gana greitai atauga. Pats paprasčiausias depiliacijos būdas – plaukelių skutimas, kurio metu yra naudojami skutimosi peiliukai, taip pat reiktų nepamiršti apie depiliaciją naudojantis įvairiais depiliaciniais kremais bei putomis. Kiekvienais metais vis labiau populiarėja dar viena depiliacijos rūšis – depiliacija cukraus pasta. Kiek labiau tradicinis būdas yra plaukelius šalinti vašku ar vaško juostelėmis.

Labai tikimės, kad šis straipsnis padės jums geriau perprasti ir suvokti pagrindinius skirtumus, pliusus ir minusus kiekvieno iš aukščiau išvardintų plaukelių šalinimo būdų. Turite suprasti, kad kiekviena mes esame skirtinga, turime skirtingus norus, poreikius ir lūkesčius, todėl labai svarbu atsirinkti, kas tinka būtent jums.