Namams

Švaros ekspertai pataria – kaip efektyviai išsivalyti namus?

Kaip ir kiekvienais metais, atėjus vasarai vis daugiau iš mūsų pradeda rūpintis namų švara. Tikrai niekas nenorime, kad vasaros metu namų tvarkymasis taptų tikra kančia, atimtų daugybę brangaus laiko. Todėl, kad greitai ir efektyviai susitvarkytumėte namus, reiktų žinoti keletą paprastų, bet naudingų patarimų tiesiai iš švaros ekspertų lūpų. Tai nepamainomi būdai, kurie leis jums sutaupyti laiko bei ilgiau išlaikyti namus švarius ir blizgančius.

Tvarkykitės reguliariai

Kaip patys švaros ekspertai teigia – norint tinkamai išlaikyti švarą namuose bei nepažeisti valomų paviršių būtina jų visų pirma neapleisti. Tai galite padaryti reguliariai tvarkydami savo namus. Tačiau vien to tikrai nepakanka. Ekspertės nuomone, taip pat reikia susipažinti ir su naudojamos buitines chemijos paskirtimi. Juk nenorite, kad netinkamai naudojami valikliai pažeistų valomus paviršius? Ekspertė taip pat pastebi, kad turint namuose mažylius, privalu namus tvarkyti bent kartą į savaitę. Jeigu gyvenate namie vienas ar su suaugusiais asmenimis, namus galite tvarkyti ir kartą į dvi savaites. Tokiu būdu neapleisite gyvenamo ploto bei išvengsite papildomų rūpesčių tvarkant juos. Visgi jeigu tvarkote namus rečiau, rekomenduojama namų ruošos darbams paskirti dieną ar bent jau gerą pusdienį. Taip jūs galėsite namus sutvarkyti tikrai kokybiškai ir kruopščiai.

Geram, kokybiškam, o svarbiausia kruopščiam valymui yra reikalingi efektyvūs valymo sprendimai. Šiomis dienomis rinkoje yra daug gerai valančių buitinių valiklių. Tačiau prieš perkant visada rekomenduojame gerai išsianalizuoti šių valiklių sudėtį. Neretai buitinės chemijos produktai savo sudėtyje turi aplinkai ir mūsų visų sveikatai kenksmingų cheminių medžiagų. Šios medžiagos patekusios į kanalizaciją nėra tinkamai sutvarkomos ir patenka į aplinką. Tokio tipo medžiagos ir įvairūs junginiai yra linkę užteršti orą, vandenį ar net dirvožemį, kol galiausia pasiekia ir mus – žmones. Todėl dar kartą pasikartosime, rinkitės tik natūralias, sveikatai ir aplinkai nekenksmingas valymo priemones bei produktus. Štai keletas natūralių priemonių, kurias tikrai verta išbandyti:

  • Melamino kempinėlės. Iš specialios polimerinės medžiagos pagamintos valymo kempinėlės leis jums išvalyti net ir sunkiausiai išvalomas dėmes naudojant tik vandenį. Šiomis kempinėmis gali naudotis ir mažus vaikus ar alergiškus šeimos narius turinčios šeimininkės. Melamino kempinėlė veikia tarsi pats paprasčiausias trintukus – valant kempinėlė po truputį mažėja. Valomi paviršiai pasidengia mažomis, grūdelius primenančiomis liekanomis. Šios liekanos sugeria nešvarumus ir purvą bei neleidžia jam nusėsti ant ką tik nuvalyto paviršiaus. Galėsite valyti įvairiausius paviršius, pradedant nuo lubų ar sienų ir baigiant šaldytuvu ar net baltais sportiniais batais. Melamino kempinėlės yra išties universalios ir draugiškos mūsų sveikatai ir mus supančiai aplinkai.
  • Soda. Tai viena efektyviausių, bet kartu ir natūraliausių valymo priemonių. Su soda išvalysite daugelį buityje pasitaikančių nešvarumų ir dėmių – pradedant nuo paprasčiausio purvo iki sunkiai įveikiamų kalkių nuosėdų.
  • Citrinos rūgštis. Su citrinos rūgštimi puikiai išvalysite prisvilusius puodus ar apkalkėjusius el. virdulius. Citrinos rūgštis taip pat bus puiki pagalbininkė išvalant bei dezinfekuojant ilgai eksplotuojamą skalbyklę.
  • Actas. Acto panaudojimas namų valyme žinomas jau seniai, tai itin puiki ir efektyvi valymo priemonė, kuri ne tik puikiai dezinfekuoja, bet ir panaikina begalę nemalonių kvapų. Turite apkalkėjusią kriauklę ar dušo kabiną? Ne problema, panaudokite acto ir vandens tirpalą ir visi vonios mazgai spindės švara!

Žmonių poreikiai skirtingi

Ekspertės nuomone ir patirtimi, kurią sukaupė per daugiau nei 15 metų darbo namų tvarkymo srityje, egzistuoja dviejų tipų žmonės – vieni, kuriems svarbiausias dalykas yra švarūs, gaiviai kvepiantys namai ir kiti, kurie rūpinasi savo namų švara, tačiau nepamiršta ir apie mus supančią aplinką. Pirmo tipo žmonės dažniausiai renkasi ėdžias, aplinkai ir mūsų sveikatai kenkiančias priemones. Nors šie buitiniai valikliai ir kenkia aplinkai, mūsų sveikatai, tačiau didžiąją dalį nešvarumų ir dėmių išvalo visiškai be jokių problemų. Antrojo tipažo žmonės elgiasi kur kas atsakingiau. Šie naudoja natūralias, tačiau kartu ir efektyvias valymo priemones, kurios tausoja sveikatą ir gamtą. Žinoma, perkant natūralias valymo priemones parduotuvėse jūs tikrai sumokėsite daugiau, tačiau šią kainą tikrai atpirks žinojimas, kad elgiatės teisingai, tausojate gamtą ateities kartoms.