Statyba

Kodėl poliuretanas – puikus pasirinkimas namų šiltinimui?

Namų komfortas ir šiluma – būtent to norime sau, savo šeimai ir namams. Labai didelę įtaką visam namų jaukumui bei šilumai turi padorus namų apšiltinimas. Tačiau norint gerai apšiltinti namus, visada susiduriame su klausimu – kokia šiltinimo medžiaga yra geriausia? Įvairiausių šiltinimo medžiagų kiekis yra nepaprastai didelis, bet šiltinimas poliuretano putomis vis dažniau pranoksta savo konkurentus tiek populiarumu, tiek efektyvumu. Šis būdas yra ne tik patogiausias ir taupiausias. Jo modernumas užtikrina nepriekaištingą šildymo efektyvumą. Tad gerai pažvelkime į visus veiksnius ir nustatykime? Kodėl poliuretanas yra toks populiarus ir ar verta jį pasirinkti?

Šiltinimas Poliuteranu

Galbūt šiltinimas poliuretanu nėra dažniausiai pasirenkamas šiltinimo būdas ir Lietuvoje jis nesulaukia tiek daug dėmesio, tačiau savo modernumo ir patogumo dėka jis jau yra visa galva pranašesnis už senesnius varžovus. Ši šiltinimo priemonė kitose šalyse yra kur kas populiaresnė, nes poliuretano putos puikiai izoliuoja šiluma, vos ne dvigubai sumažina šilumos kainas bei apsaugo namus nuo kenksmingo aplinkos poveikio, užtikrinant pastovų šilumą ir jaukumą namuose.

Putų poliuretano purškimui yra naudojama speciali įranga. Užpurškus šios medžiagos ant šiltinamo paviršiaus, poliuretano putplastis išsiplečia ir be jokio vargo uždangsto praleistus tarpelius bei plyšius. Tiek dienų šiltinimui, tiek sandarinimo darbams, poliuretanas yra labai įvairiapusis ir tinka bet kokiems šiltinimo darbams. Pneumatiniai įrenginiai leidžia termoplastiniam poliuretanui apšiltinti net sunkiausiai pasiekiamas namų vietas ir užtikrinti puikią ir pastovią namų šilumą. Greitai užkietėjančios putos apsaugo namus nuo neigiamo aplinkos poveikio, tokio kaip pelėsio formavimasis. Poliuretano putos yra labai lengvos, o norint gerai apšiltinti užtenka labai nedidelio sluoksnio. Poliuretano lankstumas užtikrina greitą ir efektyvią darbo eigą, o lengva, šiltinimui reikalinga įranga nesukelia jokių papildomų nepatogumų. Prieš šiltinimą paviršiaus paruošimas nėra privalomas, o užpurškiamas poliuretanas sukietėja labai greitai. Pasirinkę poliuretano putas įsitikinsite medžiagos veiksmingumu bei ekologiškumu, todėl galėsite atsisveikinti su pelėsiu bei nežmoniškomis šildymo kainomis.

„Gamo“ apšiltinimo įmonė suteikia pasirinkimą tarp atvirų bei uždarų porų poliuretano, kurį galite apžvelgti jų internetinėje svetainėje. Atvirų porų poliuretanas dažniausiai pritaikomas renovuojant ar statant naujus pastatus bei idealiai apšiltina šlaitinius stogus.  Atvirų porų poliuretanas – geriausias pasirinkimas gyvenamiesiems namams. Medžiagų lengvumas ir universalumas suteikia pakankamai oro pastato sienoms. Uždarų porų poliuretanas yra naudojamas gamykloms bei kitiems, komercinės paskirties objektams. Šį medžiaga, priešingai nei atvirų porų poliuretanas, yra kieta ir sunki, todėl labiau tinka masyvioms, betoninėms ar metalinėms konstrukcijoms. Uždarų porų putos yra naudojamos tik šiltinimui iš išorės. Gamo purškiamos putos demonstruoja savo klientams dar nematytą lankstumą ir efektyvumą ir parodo, kodėl putų poliuretanas yra viena patogiausių ir efektyviausių šiltinimo medžiagų.

Plačiau apie patalpų šiltinimą poliuretanų galite sužinoti https://www.gamo.lt/siltinimas-poliuretanu/.