Namams,  Pirkiniai

Kodėl laminuotos grindys šiuolaikinėje statybų rinkoje yra tokios populiarios?

Laminuotas grindis šiandien drąsiai galima vadinti numeriu 1 pagal pasirinkimą ir pagal savybes. Tai vienas iš praktiškiausių pasirinkimo variantų jūsų namams: joms nereikia specialios priežiūros, laminuotas grindis paprasta išvalyti, lengva prižiūrėti, sumontuoti ir išmontuoti, jos ilgalaikės, ekologiškos ir visais kitais atžvilgiais puikios. Tai labai tinkamas pasirinkimas taupantiems, tačiau norintiems optimalios kokybės. Taigi straipsnyje trumpai apžvelgsime esminius laminuotų grindų privalumus.

Patvarumas

Laminuotos grindys dengiamos apsauginiu sluoksniu, kuris padidina grindų patvarumą, atsparumą mechaniniam poveikiui – įbrėžimams, saugo nuo smūgių ir kt. Tokių grindų nereikia saugoti nuo aštrių kačių, šunų nagučių, galų gale, ant grindų neliks žymių per jas perėjus moteriai su aukštakulniais.

Atsparumas

Laminatas pasižymi dideliu atsparumu nešvarumams, drėgmei ir blukimui. Ant laminato ne taip matyti purvas, dulkės, o nuo saulės tokia grindų danga neišblunka. Laminatą paprasta išvalyti drėgna šluota, įsigėrusias sunkiai išvalomas dėmes – acetonu ar benzinu, o štai ant natūralaus medžio grindų atsiradusias dėmes pašalinti dažnai būna labai sudėtinga ar iš viso neįmanoma.

Paprastas montavimas

Laminuotos grindys pagamintos taip, kad jas galėtų sudėti neįgudęs meistras. Tiesiog reikia laikytis instrukcijų ir jau po pusdienio galėsite džiaugtis naujomis grindimis. Anksčiau laminatui tvirtinti buvo būtini klijai. Šiandien didžioji dalis laminato – iš montuojamų tarpusavyje lentelių. Kai senąsias grindis kils poreikis pasikeisti naujomis, tai vėl nesunkiai galėsite padaryti, o senąjį laminatą netgi panaudoti kitose patalpose.

Ekonomiškas sprendimas

Kaip ne vienam jau teko įsitikinti, laminato grindys yra vienos pigiausių šiuolaikinėje rinkoje. Jau ne vienas pirkėjas turėjo progos įsitikinti, kad tai optimalus variantas bet kuriai namų patalpai. Gaminama ir laminuota grindų danga, tinkanti vonios kambariui.

Itin plačios pasirinkimo galimybės

Laminatui atsiradus, įsigyti buvo galima vos kelių atspalvių ir tekstūrų grindis. Dabar viskas kitaip, nes įsigyti galima ne tik medienos imitacijos, bet ir plytelių, parketo ar net marmuro imitacijos laminuotas grindis. Jų spalvinė gama – nuo įprastos šviesios buko spalvos iki tamsaus ąžuolo atspalvio, nuo baltų iki juodų it smala ir t. t. Galima rinktis bet kokio tipo laminatą ir nesibaiminti, kad tokios pačios grindys bus pas kaimynus ir giminaičius.

Aplinkos puoselėjimas

Gaminant laminatą nenaudojamos kenksmingos medžiagos, todėl tokia tvari gamyba prisideda prie aplinkosaugos idėjų puoselėjimo ir ekologiškumo, kuris toks aktualus XXI a. Lentelių gamybai neiškertami ir nykstantys, reti medžiai.