Kaip pasirinkti apšiltinimo vatą? Kaip galima pasirinkti tinkamą medžiagą su kurios pagalba jūs sugebėsite apšildyti savo namus? Juk šis veiksmas atlieka labai svarbų vaidmenį ir nuo to priklauso kaip šiltai jūs gyvensite savinamuose, ar jūs gyvensite patogiai. Statybinių medžiagų rinkoje egzistuoja labai didelis įvairiausių šiltinimo medžiagų pasirinkimas, kurių pagalba vyksta šilumos izoliacijos procesas. Tarp medžiagų yra laiko patikrintos medžiagos ir šiuolaikiškos šiltinimo medžiagos. nepasiruošusiam pirkėjui pakankamai sudėtinga pasirinkti optimalų variantą savarankiškai. Taigi kokius privalumus gali pasiūlyti viena ar kita šiltinimo metu naudojama medžiaga,kuri yra parduodama rinkoje. Kiekviena šiltinimo medžiaga turi sau skirtą vietą, kurioje ji galės veikti maksimaliai efektyviai. Daugelis specialistų, kurie atlieka statiniu šiltinimo darbus, tvirtina, kad šilumos izoliacija yra puikios kokybės jei darbai bus atliekami konstrukciją apšildant naudojant vieną medžiagą. Kai yra apšiltinimas stogas turėtų būti naudojama stiklo vata, pavyzdžiui, plokštiems stogams šiltinti naudojamas bazaltinis pluoštas. Pamatams ir grindims gali būti naudojamas polistirolis, kuris yra tvirtas ir nepraleidžia vandens. Dar viena medžiaga, kuri labai dažnai naudojama, kai reikia apšildyti stogą tai termo vata, kuri yra šiuolaikiška ir atitinka naujausius standartus. Pamatams ir grindims labiau tinka kitos medžiagos, labai dažnai yra naudojama mineralinė vata.
Kai yra atliekamas pamatų šiltinimas yra būtina atkreipti dėmesį į garų pralaidumą, kaip yra pašalinami nereikalingi garai iš medžiagos. Gerai praleidžia garys mineralinė vata, polistirolis priešingai neveik neturi šio parametro. Polistirolis turi būti naudojamas, kai yra šiltinamos cokolinės sienos, rūsiai, bei grindys su gruntiniu pagrindu. Dar vienas pakankamai svarbus faktorius, kai yra mėginama atsakyti į klausimą: kaip pasirinkti apšiltinimo vatą? Žinoma yra labai svarbu įvertinti tai koks yra šiltinimo medžiagos svoris. Pati lengviausia medžiaga yra putų polistirolis. Vėliau galima paminėti stiklo pluošto vatą, kuri taip pat nėra labai sunki. Kuo lengvesnė šilumą izoliuojanti medžiaga tuo paprasčiau galima atlikti transportavimą ir montavimą. Specialistai sako, kad šiltinimo medžiagos funkcionuoja pagal tą patį principą, kaip ir plunksnos. Jos taip pat kaip ir pūkai pasiima orą į mikroskopines angas. Atitinkamai sulėtėja šilumos perdavimas. Šilumą izoliuojančios medžiagos yra skirstomos į organines ir neorganines medžiagas. Pavyzdžiui, mineralinė vata yra neorganinė šiltinimo medžiaga. Kai kuriose šalyse tai yra medžiaga numeris vienas. Šiuo metu statybų medžiagų rinkoje yra labai didelis termo vatos pasirinkimas ir iš turimo asortimento galima pasirinkti tai kas labiausiai atitiks jūsų poreikius.
Kaip pasirinkti apšiltinimo vatą? Kai yra toks didelis asortimentas kartais tiesiog būna labai sudėtinga pasirinkti tai kas labiausiai atitinka poreikius, bei kas gali geriausiai apšildyti namus. Termo vata, kuri yra parduodama rinkoje yra vertas dėmesio pasirinkimas, tačiau labai svarbu, kad šilumą izoliuojanti medžiaga neužsidegtu. Termo vata gali pilnai užpildyti visus tarpus ir įtrūkimus, tokiu būdu susidaro vientisas paviršius. Dažniausiai ši medžiaga yra naudojama, kai reikia užpildyti stogus, pamatus ir grindis. Taip pat vata gali užtikrinti tinkamas garso izoliacijos savybes, kai yra statomi karkasiniai namai. Tam, kad būtų tinkamai sumontuojama izoliuojanti medžiaga, turi būti naudojama speciali įranga, kuri padės sumontuoti vatą. Termo vata gali būti montuojama įvairiausiais būdais, gali būti naudojamas sausais arba drėgnas įpurškimas, bet kokiu atveju sumontuotas sluoksnis turi būti vientisas. Šiltinimo kaina su termo vatos pagalba priklauso nuo vietos, kurioje bus montuojama medžiaga. Nuo pasirinktos medžiagos priklauso statybos darbų kokybė.