Grožis,  Įvairūs,  Laisvalaikis,  Paslaugos,  Suaugusiems,  Šventės

Kaip vestuvių fotografai nustato paslaugų įkainius?

vestuviu fotorgafaiKai būsimi jaunavedžiai pradeda planuoti vestuves jiems kyla nemažai iššūkių dėl biudžeto, tačiau verta atkreipti dėmesį į tai, kad dažniausiai biudžetas sustyguojamas netinkamai. Pavyzdžiui, vestuvių fotografai pasirenkami ne pagal profesionalumą, o pagal mažiausias paslaugų kainas. Tai yra viena iš didžiausių daromų klaidų, nes didelė tikimybė, kad pigiai kainuojančios paslaugos nebus suteiktos tinkamai. Kas liečia vestuvių fotografus, tai būsimiems jaunavedžiams reikia žinoti, kad nuotraukų kokybė priklausys tik nuo specialisto profesionalumo. Jeigu pasirenkamos fotografo paslaugos kainuoja ženkliai mažiau nei kitų, tai didelė tikimybė, kad tas fotografas bus mėgėjas. Apskritai kalbant, vestuvių fotografai turėtų būti pasirenkami pirmiausiai ir jų paslaugoms nereikėtų gailėti pinigų.

Vestuvių fotografai paslaugas teikia atsižvelgdami į visus klientų norus, tačiau turite žinoti, kad už nedidelę sumą jums nereikėtų tikėtis kažko išskirtinio. Už mažą sumą profesionalus fotografas gali pasiūlyti gerokai mažesnį kiekį nuotraukų, jos gali būti netgi neredaguojamos, neretušuojamos. Jeigu jums reikia profesionalių ir meniškų fotografijų, tai tiesiog būkite pasiruošę atitinkamą biudžetą. Kiekvienas vestuvių fotografas dirba pagal standartinius įkainius, ir kiekvienas tą standartą nustato vis kitaip.

Fotografų paslaugos, paprastai tariant, įkainojamos pagal kelis esminius kriterijus: nuotraukų kiekį, fotografo išlaidas bei jo populiarumą. Jeigu jums reikia daug meniškų ir retušuotų nuotraukų, tai be abejo, kad jums nepakaks kelių dešimčių eurų – paslaugų kaina bus gerokai didesnė. Kuo daugiau fotografijų pageidauja klientai, tuo didesnę sumą teks mokėti. Juk jeigu nuotraukų kiekis bus didelis, tai logiška, kad ir foto sesijų trukmė bus ilga, o kuo ilgiau laiko dirba fotografas, tuo didesnius įkainius jis nustato.

Kas liečia nuotraukų korekcijas, tai jau kaip minėjome – neredaguotos nuotraukos nėra geriausias pasirinkimas, nes vis dėlto – jos gali atrodyti neprofesionaliai, jos bus tiesiog aukštos raiškos ir tiek. Tam, kad nuotraukos atrodytų meniškai, jas reikia retušuoti. Tokios paslaugos irgi kainuoja papildomai.

Galiausiai, jeigu jūs kreipsitės į tokį fotografą, kurio paslaugų nori itin daug žmonių, tai logiška, kad fotografas turės teisę pakelti savo paslaugų įkainį vien dėl populiarumo.

Tai pagrindiniai kriterijai, kuriais vadovaujasi vestuvių fotografai, kuomet nustato paslaugų kainas.