Namams,  Pirkiniai

Kaip išsirinkti tinkamas garso kolonėles?

Beveik kiekvienas žmogus, laikantis save melomanu, yra susidūręs su tinkamų kolonėlių pasirinkimo problema. Audio prekėmis prekiaujančių parduotuvių lentynos tiesiog lūžta nuo pasiūlos, todėl plačios pasirinkimo galimybės tik komplikuoja situaciją. Jeigu esate vienas iš tokių žmonių – šis gidas būtent Jums!

KolonėlėsVisų pirma, derėtų nuspręsti, prie kokio įrenginio kolonėles jungsite. Neverta išleisti tūkstančių eurų už studijinio lygio kolonėles ir jungti jas prie įrenginio su paprasta, muzikai nepritaikyta garso korta. Taip neišnaudosite viso kolonėlių potencialo, neišgausite idealaus skambesio. Jeigu neplanuojate pirkti papildomos garso kortos, rinkitės garso koloneles pagal namuose turimus įrenginius – taip išgausite optimalų skambesį ir sutaupysite.

Visų antra, turite apgalvoti, kokio tipo garso kolonėlės Jums reikalingos. Rinkoje egzistuoja dviejų tipų garso kolonėlės – aktyvios ir pasyvios. Pagrindinis jų skirtumas – stiprintuvo lokacijos vieta. Pasyvioms kolonėlėms būtinas atskiras stiprintuvas (kaip išorinis įrenginys) tam, kad stiprintų elektrinius virpesius, kurie garsiakalbio membranos pagalba yra paverčiami garso bangomis. Tokioms kolonėlėms nereikalingas papildomas maitinimas – elektros energija reikalinga tik stiprintuvui. Aktyvios kolonėlės pasižymi tuo, jog stiprintuvas įmontuotas jų viduje. Šios kolonėlės puikiai tiks tiems, kurie nemėgsta laidų gausos – pakaks tik maitinimo kabelių ir AUX arba RCA laido.

Taip pat reiktų atkreipti dėmesį į kolonėlių korpuso pagaminimo medžiagą. Plastikinės kolonėlės – ne pats geriausias sprendimas. Nors šios kolonėlės gali pasižymėti ypatingomis vizualinėmis savybėmis, jų akustika yra labai žemos kokybės. Geriausia rinktis kolonėles, pagamintas iš DVP/DSP medžiagų – jų akustika geriausia. Kolonėlių korpusas privalo būti sandarus, monolitinis, be jokių pašalinių angų. Vienintelė anga, kuri privalo būti kolonėlėje – fazoinverteris. Jį galima rasti kolonėlės priekinėje dalyje šalia dinamiko, o jo pagrindinė funkcija – žemų dažnio garsų atkūrimas.

Svarbu pastebėti, jog kolonėlių galia turi įtakos ne garsui, o mechaninėms kolonėlės savybėms. Skambesio garsumas priklauso nuo kolonėlės jautrio. Optimaliu laikomas 85dB jautris. Pirkdami kolonėles, patikrinkite garsą palaipsniui jį didindami tol, kol garsas taps nepakenčiamas ausiai – tik taip galėsite tinkamai įvertinti, ar garso jums pakaks.