Finansai,  Įvairūs,  Paslaugos

Kada greita paskola nėra tinkamas sprendimas?

Greita paskola internetu yra prieinama daug lengviau, nei įprasta vartotojiška, ar būsto paskola, bet tai tikrai nereiškia, kad to nereikia vertinti rimtai ir su pilna atsakomybe. Prieš pateikiant prašymą paskolai gauti, pirmiausiai reikia įvertinti labai svarbų momentą: jei paėmę paskolą po to neišgalėsite vykdyti paskolos susitarimą, bus paskaičiuojami delspinigiai ir kad išieškoti skolą jūsų įsiskolinimo informacija bus atiduota antstoliams.

Greita paskolaTai nėra pats blogiausias dalykas, kuris gali atsitikti tokioje padėtyje. Svarbiausia yra tai, kad dėl keleto šimtų laiku nesumokėtų litų susigadinsite savo skolinimosi istoriją, o tai ateityje turės rimtus padarinius. Tokiu atveju jūsų neigiama kredito istorija bus atiduota ‘‘Creditinfo‘‘ ir patalpinta viešuose sąrašuose, kur bus saugoma dešimt ir daugiau metų, todėl jei ateityje nuspręsite imti būsto, vartojimo, ar kitokią paskolą kitoje paskolas teikiančioje įmonėje, dėl to gali kilti problemų. Susigadinus savo skolinimosi istoriją, galimybė gauti kitą paskolą bus žymiai mažesnė, nes būsite neaptikimų t.y.  įsipareigojimų nevykdančių asmenų sąraše.

Taigi skolinantis reikia atvirai ir sąžiningai atsakyti klausimą: ar tikrai aš pajėgsiu laiku mokėti visą paskolą ir paskaičiuotas palūkanas? Jei bent kiek dvejojate – patariame jokiais būdais neimti paskolos ir bandyti surasti kitus finansinių sunkumų sprendimo būdus. Bet jei jūsų atsakymas yra pasvertas ir tvirtas ‘taip’ – tada paskola internetu susidūrus su finansiniais sunkumais, ar šiaip kai skubiai prisireikia mažos sumos pasiskolinti, nebūtinai yra jau toks neigiamas dalykas. Svarbiausia visada pasverti savo finansines galimybes ne tik dabar, bet ir artimiausioje ateityje, įvertinti skolinimosi riziką ir skolintis atsakingai!

Mitas ar tikrovė, kad paskola internetu nieko nekainuoja? Tai ne visai mitas, nors nieko nemokamo nėra, tačiau taip – tokia galimybė yra siūloma. Keletas paskolas siūlančių kompanijų siūlo imant kreditą internetu, imant jį pirmą kartą, paskola išduodama nemokamai. Ištikrųjų tai reiškia, kad pasiskolinę pvz. mėnesiui tam tikrą pinigų sumą, turėsite grąžinti juos visai nemokėdami palūkanų. Atrodo, kad tai skamba visiškai nerealiai, bet taip yra tikrovėje. Neužsimirškime, tikrai ne visos paskolų firmos siūlo tokią paslaugą. Lietuvoje tokių firmų yra vos kelios, ir dauguma jų labai nesunku surasti. Esant tokioms aplinkybėmis, natūraliai gali kilti klausimas – kodėl pirma paskola internetu gali ir yra siūloma be palūkanų, nes paskolas teikianti įmonė iš to negauna jokių finansinių įplaukų? Tačiau po tuo slepiasi net keletas priežasčių.

Paskolas ir kreditus teikiančios įmonės gerai žino, kad dauguma žmonių, kad ir susidūrus su finansiniais sunkumais, ir prisireikus skubiai pasiskolinti, realiai to vengia. Žmonės tiesiog baiminasi pasiskolinti, bijodami kad paskolų firmos yra sukčiai, ir jie vienaip ar kitaip bus apgauti. Aišku, šios baimės kyla dėl informacijos trūkumo. Todėl paskolų įmonės, bandydamos tokius asmenis “prisijaukinti”, siūlo pirmąją paskolą be palūkanų.