Įvairūs

Išrinkti sostinės savivaldybės Administracijos direktoriaus pavaduotojai

Suformuota visa sostinės savivaldybės Administracijos vadovybė: direktorius Povilas Poderskis turi 3 pavaduotojus. Balsuodami slaptai, Tarybos nariai patvirtino Ritos Balčiūnienės, Adomo Bužinsko ir Danutos Narbut kandidatūras.

„Iš savo pavaduotojų tikiuosi nei daugiau nei mažiau, kiek iš savęs paties: nuoseklaus, konstruktyvaus, principingo, inovatyvaus ir atsidavusio darbo vilniečių labui ir Vilniui“, – sakė Administracijos direktorius Povilas Poderskis.

Administracijos direktoriaus pavaduotoja Rita Balčiūnienė kuruos švietimą, miesto plėtrą, ūkį, socialinius klausimus, kultūros projektus. Ne vienerius metus geografijos mokytoja dirbusi R. Balčiūnienė, taip pat yra buvusi Seimo nario padėjėja, o 2015-2019 m. buvo išrinkta Vilniaus miesto Tarybos nare, dirbo Savivaldos plėtojimo komiteto pirmininke, kuravo švietimo, kultūros, sveikatos, darbą su seniūnijomis.

„Politikų idėjos, užbrėžtos veiklos kryptys, tęstinai ir nauji darbai, mano supratimu, bus įgyvendinti mūsų visų komandiniu darbu, pasitelkiant kritinį mąstymą, atsakomybę ir kūrybiškumą. Suprantu, kad nebus lengva, tačiau dirbant darnioje komandoje, galima įgyvendinti daug puikių idėjų miestui. Prioritetine sritimi išlieka švietimas – kokybiškas ikimokyklinis, bendrasis ir neformalus ugdymas. Kultūros srityje sieksiu glaudaus bendradarbiavimo, pirmiausiai suformuluojant aiškius strateginius tikslus ir numatant veiklos kryptis. Kiek naujesnė man yra sveikatos sritis, tačiau stengsiuosi tobulinti miesto gyventojų sveikatos paslaugų kokybę bei prieinamumą“, – sakė Rita Balčiūnaitė.

Sveikatingumo ir sporto, šilumos ir energetikos, atliekų, daugiabučių namų administravimo, vandens ir nuotekų bei saugaus miesto sritis kuruos naujasis Administracijos direktoriaus pavaduotojas Adomas Bužinskas. Praėjusioje kadencijoje A. Bužinskas buvo Tarybos narys, dirbo Savivaldos plėtojimo, o vėliau Ekonomikos ir finansų komitetuose, prieš tai dirbo Valstybinėje geležinkelio inspekcijoje.

„Koalicijos sutartyje skiriamas didelis dėmesys vilniečių sveikatingumui. Sieksime kardinaliai atnaujinti sporto infrastruktūrą gyvenamuosiuose Vilniaus rajonuose. Planuose – du nauji baseinai, ledo arena, lengvosios atletikos maniežas, 10 standartinių matmenų futbolo aikščių, 40 sporto aikštynų. Energetikos sektoriuje taip pat netrūksta iššūkių, nes numatyti pokyčiai palies kiekvieną vilnietį – nuo ambicingų tikslų sumažinti šilumos kainą apie 10 proc. iki rūšiuotų atliekų surinkimo paslaugos užtikrinimo visame mieste. Visi šie darbai skamba kaip nemažas iššūkis, tačiau tikiu, kad su tokia komanda sąžiningai dirbdami šiuos planus įgyvendinsime“, – savo planais pasidalijo Adomas Bužinskas.

Danuta Narbut pavaduotoja perrinkta antrą kartą, o Administracijos direktoriaus pavaduotojo pareigas iš viso eis jau trečiąkart. D. Narbut savivaldoje dirba nuo 2007 m., yra edukologijos mokslų doktorantė, vadybos magistrė, turinti 17 metų pedagoginį stažą ir 25 m. – vadybinį.

,,Tęsdama darbus, galiu pasidžiaugti rezultatais, tačiau taip pat drąsiai pripažįstu, jog sunkumų ir iššūkių lieka vis dar daug. Ypatingo susikaupimo reikalauja procesai ir turinys. Todėl daug dėmesio skirsiu ne tik kiekybei, bet ir kokybei. Esu tikra, negalime bėgti vilniečių poreikiams, problemoms, lūkesčiams iš paskos. Mažiausiai ką turime padaryti – žengti koja kojon su jais, tačiau kartu su mūsų šaunia komanda galėtume būti jų priešakyje ir užtikrinti sprendimus čia ir dabar“, – sakė Danuta Narbut.

Nuotraukos fotografo Sauliaus Žiūros

Pranešimą paskelbė: Sonata Sliekaitė, Vilniaus miesto savivaldybė